Політики, бізнесмени, безробітні: хто йде в мери Сімферополя

Сімферополь, ілюстративне фото

У Сімферополі через тиждень визначать голову адміністрації міста. На цю посаду претендують дев'ять кандидатів. Крим.Реалії з'ясовували, хто готовий замінити Ігоря Лукашева, який пішов із посади зі скандалом.

Після відставки попереднього мера Сімферополя виконувати його обов'язки міські депутати довірили Наталії Маленко ‒ ставлениці кримського спікера Володимира Константинова. Не чекаючи конкурсу, вона встигла звільнитися з посади в кримському парламенті та привести в адміністрацію міста свою команду.

Кримські громадські активісти впевнені, що конкурс буде формальним і Маленко залишиться керувати містом. Багато хто припускав, що в неї навіть може не бути конкурентів.

Наталія Маленко

Але виявилося, що, окрім самої 59-річної Наталії Маленко, на посаду голови Сімферополя претендують ще вісім чоловік, багато з яких раніше працювали в кримській владі. Щоправда, навіть серед претендентів є сумніви в об'єктивності майбутнього конкурсу.

Комуніст проти «єдиноросів»

Якби мера Сімферополя вибирали не на конкурсі, а на виборах, серйозну конкуренцію Наталії Маленко міг би скласти 40-річний севастополець Сергій Богатиренко. Він ‒ відомий у Криму політик, критикує владу. В анкеті Богатиренко вказав, що є помічником депутата Держдуми Росії від КПРФ Юрія Афоніна. Відомо, що він також очолює кримську організацію Компартії Росії, що відкрито виступила проти пенсійної реформи.

Нещодавно з парторганізації виключили одного з найактивніших членів, депутата Сімферопольської міськради Степана Кіскіна, разом з яким лави кримських комуністів покинули ще 20 чоловік. Без Кіскіна кримську організацію КПРФ у міській раді Сімферополя представляє тепер тільки один депутат ‒ Віктор Шкляренко. Перемога Богатиренка на конкурсі за мерське крісло могла б допомогти комуністам відновити статус-кво.

Екс-заступник Маленко

Андрій Федорков

Боротися за посаду мера Сімферополя також буде 35-річний керівник справами апарату Сімферопольської міськради Андрій Федорков.

Раніше він був депутатом і заступником голови Київської райради Сімферополя. Тоді райрадою керувала Наталія Маленко. Після російської анексії Криму Федорков став членом Сімферопольського міського відділення «Единой России» і перейшов на роботу в Сімферопольську міську раду. Тепер створює конкуренцію своїй колишній керівниці та партійній соратниці.

Експерт-антикорупціонер

Документи на конкурс подала також 50-річна кримська правозахисниця Вікторія Жуковська. Вона називає себе незалежним експертом з антикорупційної експертизи нормативних правових актів і керує правозахисним комітетом «Справа честі». З березня 2014 року цей комітет консультує кримчан щодо змін, які відбуваються на півострові в російських реаліях. Жуковська раніше рекомендувала кримчанам не виплачувати кредити, узяті в українських банках, і говорила про проблеми кримської банківської системи в умовах санкцій.

Є очевидним, що конкурс і його «пряма» трансляція ‒ це просто вистава
Вікторія Жуковська

Претендуючи на пост голови Сімферополя, Жуковська не вірить в об'єктивність конкурсу. «Є очевидним, що конкурс і його «пряма» трансляція ‒ це просто вистава. Хочу зазначити, що я не артистка, але участь у конкурсі ‒ це можливість дати зрозуміти кримчанам і жителям міста, що професійні управлінці в Криму є, на відміну від чинних владних структур міста, а також донести до сімферопольців свої плани з управління міським господарством та створення доступного міського середовища», ‒ говорить вона.

Бізнесмен «без шкідливих звичок»

Претендує на крісло голови адміністрації Сімферополя й 35-річний Антон Ганін ‒ директор сімферопольського ТОВ «Продекс». Торік у лютому нинішній кандидат у мери шукав роботу в Москві за зарплату в 150 тисяч рублів.

Антон Ганин

У своєму резюме Антон Ганін пише, що має вищу економічну освіту, яку отримав у Кримському агротехнологічному університеті. Після російської анексії Криму вступив до Російської академії народного господарства та держслужби при президенті. Більше 12 років очолює різні підприємства в Криму, включаючи й «Продекс».

Ганін повідомляє потенційним роботодавцям, що є фахівцем із підготовки та виконання контрактів у сфері держзакупівель, вільно володіє українською мовою та знає технічну англійську. «Енергійний, товариський, відповідальний, неконфліктний, добросовісний. Без шкідливих звичок», ‒ пише про себе бізнесмен.

Безробітні екс-політики

Братиме участь у конкурсі 64-річний Олег Чигідін. Торік він уже висував свою кандидатуру на пост голови адміністрації Сімферополя, але посада тоді дісталася Ігорю Лукашеву.

Чигідін у минулому займався політичною діяльністю. До російської анексії Криму балотувався в депутати кримського парламенту за списком блоку «Не ТАК!», бувши членом української партії СДПУ(о). Але депутатом тоді не став.

Невдалим виявився і його похід за мандатом депутата Сімферопольської міськради 2014 року. Рік тому Чигідін називав місцем роботи кафедру менеджменту Кримського інституту бізнесу. Тепер він безробітний.

Тимчасово не працює ще один претендент на пост голови Сімферополя ‒ 36-річний Олег Симонов. Раніше він був депутатом Сімферопольської міськради від Партії регіонів та заступником начальника управління Служби голови Ради міністрів АРК.

Робітник та пристав

Конкурентами Наталії Маленко також стануть 32-річний робітник господарства «Служби озеленення» Гвардійської сільради Сімферопольського району Артем Хамцов та 56-річний судовий пристав Євген Данилов. В анкеті останнього зазначено, що він забезпечує лад у діяльності судів у Залізничному районі Сімферополя. Більше про них у відкритому доступі немає практично ніякої інформації.

Упродовж 10 днів документи всіх претендентів перевірять на правдивість внесених у них відомостей, після чого вони будуть допущені до конкурсу. Визначати голову Сімферополя буде урядова комісія 14 грудня у прямому ефірі місцевого телебачення.

Перемога Наталії Маленко означатиме втрату Сергієм Аксеновим контролю над містом, який він утримував майже п'ять років. Обидва попередніх мери міста ‒ Геннадій Бахарєв та Ігор Лукашев ‒ були його кандидатурами. Але обидва залишили свої посади зі скандалами.