Пандемія не перешкода: працівники російської «оборонки» їдуть на відпочинок до Криму

В анексованому Криму в умовах пандемії коронавірусу продовжують зустрічати туристів. Російська влада, яка контролює анексований Крим, очікує в липні приїзду на півострів 1,5 мільйона відпочивальників. Крим.Реалії з'ясували, що, попри загрозу коронавірусу, на півострів за бюджетними путівками відряджають робітників російських підприємств. Зокрема, кримські оздоровниці готують для сімей будівельників російських військових літаків.

Нинішній курортний сезон у Криму доступний, переважно, російським туристам. Саме для них місцева влада скасувала двотижневу обсервацію і довідки про відсутність коронавірусу ‒ процедури, обов'язкові для приїжджих із материкової частини України та туристів з інших країн (МЗС України застерігає іноземних громадян і осіб без громадянства від поїздок на анексований півострів ‒ КР).

Кількість об'єктів, які взяли на себе відповідальність за здоров'я наших гостей, щодня збільшується
Мінкурортів Криму

За повідомленнями міністерства туризму російського уряду Криму, наразі рівень резервування в кримських оздоровницях перевищує 90%.

«Кількість об'єктів, які взяли на себе відповідальність за здоров'я наших гостей, щодня збільшується», ‒ стверджують у міністерстві.

Цьогоріч, за інформацією російського порталу держзакупівель, на кримські курорти, всупереч загрозі коронавірусу, за кошти федерального бюджету їдуть сотні студентів і дітей, зокрема з пільгових категорій, із віддалених російських регіонів.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Студенти з Воронежа, діти з Сургута: пандемія і відпочинок у Криму

Не скасували поїздки до моря і працівники російських підприємств, яким у розпал пандемії купили путівки до Криму. Причому, закупівлі проводилися ще тоді, коли у Криму та Росії діяли обмежувальні заходи через поширення коронавірусу, і старт курортного сезону на півострові був під запитанням.

Судак ‒ для літакобудівників

У травні путівки на півострів закупили для 438 співробітників ПАТ «Воронезьке акціонерне літакобудівне товариство» та членів їхніх сімей. Путівки коштували 7,5 мільйона рублів.

Згідно з умовами контракту, до кінця року працівники зможуть самостійно обрати дати відпочинку й вирушити на кримську базу відпочинку «Зеніт». Вона розташована в селі Морське під Судаком. Поруч ‒ Новий Світ з однойменним Будинком шампанських вин та Генуезька фортеця.

У пансіонаті повідомляють, що приймають гостей із 1 липня з дотриманням вимог Роспотребнадзору. В оздоровниці російським заводчанам, згідно з документами, мають забезпечити триразове харчування за типом «шведський стіл», обладнаний пляж і басейн на території, а також вільний графік заїзду.

Пансіонат «Зеніт» належить «Російській літакобудівній корпорації «МіГ». В її власності «Зеніт» перебував і до 2014 року. Зараз в українському реєстрі юридичних осіб пансіонат значиться як суб'єкт вільної економічної зони «Крим».

Корпорація «МіГ» виготовляє винищувачі-перехоплювачі та багатофункціональні бойові літаки.

Літак, побудований на ПАТ «Воронезьке акціонерне літакобудівне товариство»

«Конструктори РСК «МіГ» інтенсивно працюють над створенням авіаційної техніки нового покоління, як пілотованої, так і безпілотної», ‒ йдеться на сайті корпорації.

Пілоти літаків ПАТ «Воронезьке акціонерне літакобудівне товариство»

Серед розробок корпорації, за повідомленнями офіційного сайту, є винищувачі уніфікованого сімейства МіГ-29К/КУБ, МіГ-29М/М2 та МіГ-35, навчально-тренувальна техніка та легкі літаки загального призначення.

МіГ-29КУБ російські військові з 2014 року, зокрема, випробовують на кримських полігонах, правозахисники розцінюють це як порушення міжнародного законодавства.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Ймовірний сценарій «маленької переможної війни»

Південне узбережжя Криму ‒ для авіаремонтників

У березні, коли весь світ пішов на карантин через коронавірус, путівки на оздоровлення в Крим купували для працівників російського АТ «121 Авіаційний ремонтний завод», зайнятих на шкідливому виробництві, а також їхніх дітей.

АТ «121 Авіаційний ремонтний завод» розташований у Старому городку Московської області та є найбільшим підприємством у Росії з ремонту та модернізації літаків та авіаційних двигунів фронтової авіації.

Зараз завод надає послуги комплексного ремонту літаків типу Су-27 і МіГ-29, включаючи ремонт їхніх двигунів, ремонтує літаки типу Су-25, йдеться на сайті підприємства.

Техніка АТ «121 Авіаційний ремонтний завод»

Завод також є постійним учасником міжнародного авіаційно-космічного салону «МАКС» і міжнародного салону «Двигуни». Його представники беруть участь у роботі міжнародних авіакосмічних салонів: «Фарнборо» (Велика Британія), «Ле-Бурже» (Франція), «ILA» та «Aerospace Testing Expo Europe» (Німеччина), «Airshow China» (Китай), «FIDAE» (Чилі), «Aero India» (Індія) та «Дубай» (Об'єднані Арабські Емірати).

Для працівників авіаремонтного заводу передбачили відпочинок у санаторно-курортних організаціях Ялти та Алушти.

Працівники заводу, фото з сайту підприємства

Усього куплено сім сімейних путівок на 14-денний відпочинок у червні, липні та серпні.

В яких саме оздоровницях відпочиватимуть із родинами російські літакобудівники, не уточнюється. Але сказано, що їхнім профілем має бути лікування захворювань органів кровообігу, дихання, опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової систем.

Робітники заводу

Працівникам російського заводу мають організувати харчування в формі «шведського столу» з необмеженим розміром порцій та кількістю підходів.

Вживання їжі має бути в гарному, оформленому в єдиному стилі залі

«Вживання їжі має бути в гарному, оформленому в єдиному стилі залі. У залі має бути кухар і дієтсестра, які дадуть відповідь на всі запитання, що стосуються раціонального харчування. Надається вегетаріанське меню, а також меню, складене з урахуванням релігійних вимог», ‒ йдеться в документації.

Згідно з угодою, в оздоровницях також має бути паркова територія, лавки та альтанки, спортмайданчик і критий басейн, а відстань від корпусів до моря має становити не більше 200 метрів.

Російська влада Криму обіцяє проводити регулярні рейди кримськими оздоровницями для контролю дотримання санітарно-епідеміологічних вимог.

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.