Залізниця до Криму має велике стратегічне значення для Росії – ексміністр

Ілюстративне фото

Ексміністр транспорту і зв'язку України Йосип Вінський впевнений, що залізнична гілка з Росії через Керченський міст до анексованого Криму має більше політичний і стратегічний характер, ніж економічний. Тому, вважає він, очікувати кримчанам рентабельності від даного проєкту не варто.

«Спочатку сама анексія Криму була економічно збитковим проєктом для Росії, і всі аспекти, в тому числі транспортне сполучення, будуть лише підтверджувати це. Навіть до 2014 року вантажні перевезення залізницею між материковою Україною і Кримом були дуже скромними. Так що російська гілка через Керченський міст – чисто політичний проєкт. Безумовно, вона має стратегічне значення, в разі якщо Росія захоче далі воювати з Україною і нападати з боку Криму. Але з точки зору економічного суб'єкта ця залізниця ніколи не буде рентабельною», – зазначив Вінський в ефірі Радіо Крим.Реалії.

Водночас директор Інституту транспортного планування Російської академії транспорту Михайло Якимів висловив Крим.Реалії думку, що з моменту відкриття вантажного залізничного сполучення між півостровом і сусідньою Росією пройшло ще дуже мало часу.

«Поки пройшло мало часу. Перевезення залізничним транспортом відрізняються за плечем, за дистанцією. Тобто вантажне сполучення між Кримом і Краснодарським краєм вигідно здійснювати від дверей до дверей автомобільним транспортом. Ще не сформувалися логістичні зв'язки півострова з іншими регіонами – на це потрібен час», – сказав він.

Керівництво «Кримської залізниці» просить владу півострова перенести частину вантажопотоку з сусідньої Росії з автомобільного транспорту на залізничний. Зокрема, про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав голова комітету з будівництва та транспорту російського парламенту Криму Леонід Бабашов.

Автомобільне вантажний рух Керченським мостом відкрили 1 жовтня 2018 року, а залізничною гілкою – 30 червень 2020-го, в результаті чого, пояснює Бабашов, «в Криму дуже розвинулися автомобільні вантажоперевезення, а залізничний транспорт серйозно відстав».