«Ми готові боротися до кінця». Захист оскаржить штраф кримськотатарської активістки Салієвої

Муміне Салієва

Захист кримськотатарської активістки, дружини фігуранта другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Муміне Салієвої оскаржить рішення підконтрольного Росії Київського райсуду Сімферополя, який оштрафував її на 1000 рублів за ст. 20.3 КоАП Росії за репост у соцмережі Facebook.

Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

«Наша позиція залишається незмінною, ми готові боротися до кінця. Буде апеляційна скарга. Впевнена на 100%, що Верховний суд Криму залишить її без задоволення, але важливий сам факт того, що ми відстоюємо свою позицію в суді», – сказала адвокат Ліля Гемеджи.

Вона зазначила, що затримання її підзахисної проводилося з грубими порушеннями, а справа «шита білими нитками». Салієва заявила, що вважає адміністративну справу тиском на активістів у Криму, однак сподівається, що результат буде протилежним – «більше згуртує, консолідує народ».

«Оцінюючи, як відбувалося затримання – є прийнятніші способи притягнути до відповідальності, та ж повістка. Недопуск адвоката і заборона на будь-яку комунікацію із зовнішнім світом, можу сказати, що це акт залякування. Але, бачачи, скільки людей у суді, я розумію, що це новий виток народження активу серед жінок Криму, консолідації народу. На місце одних приходять десятки, сотні інших», – сказала Салієва.

Київський райсуд Сімферополя 31 травня визнав кримськотатарську активістку, дружину фігуранта другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Муміне Салієву винною в порушенні ст. 20.3 КоАП Росії (демонстрація символіки забороненої організації) і оштрафував її на 1000 рублів.

Російські силовики 30 травня затримали двох кримськотатарських активісток: правозахисницю і громадянську журналістку Лутфіє Зудієву, а також дружину фігуранта бахчисарайської «справи «Хізб ут-Тахрір», координаторку ініціативи «Кримське дитинство» Муміне Салієву. Пізніше їх відпустили, відкривши адміністративні справи.

Кримські і російські силові відомства ситуацію наразі не коментували.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін напередодні звернувся до світової спільноти із засудженням дій російських силовиків, які затримали двох кримськотатарських активісток. Прокуратура АРК розслідує це затримання як незаконне позбавлення волі.