Захоплені біля берегів Криму українські кораблі повернулися на материкову частину України

Захоплені українські кораблі під Керченським мостом, 17 листопада 2019 року

Захоплені біля берегів Криму торік українські кораблі повернулися в порт Очакова (Миколаївська область). Їх зустрічають активісти з українськими прапорами і символікою, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Першим повернувся український катер «Нікополь», а пізніше – буксир «Яни Капу». Третій катер, очевидно, підпливає, але його через темну пору доби помітити складно.

А забрали з Криму захоплені ФСБ військові кораблі «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу» буксири «Гайдамака», «Сапфір» і «Титан». Поверталися кораблі майже дві доби.

За даними кореспондента, сьогодні в Очакові очікують на президента Володимира Зеленського.

У понеділок, 18 листопада, в акваторії Чорного моря було розпочато процес із повернення Росією захоплених рік тому біля Керченської протоки українських катерів «Нікополь», «Бердянськ» і буксира «Яни Капу», повідомило командування ВМС України. До цього про передачу українських суден України повідомили в МЗС Росії.

Захоплені ФСБ Росії українські моряки

25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили три плавзасоби ВМС України – катери «Бердянськ» і «Нікополь» та буксир «Яни Капу», що прямували з Одеси до Маріуполя.

ФСБ Росії підтвердила застосування зброї проти українських кораблів, відомство стверджує, що три українські військові кораблі «незаконно перетнули держкордон Росії».

Російські суди в Криму заарештували українських військових (24 особи), звинувативши їх за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконний перетин кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі. Всіх українських військовослужбовців доставили до Москви.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

Дії Росії в районі Керченської протоки критикують у низці європейських країн і США. У НАТО заявили, що уважно стежать за розвитком подій у Керченській протоці та закликали до стриманості й деескалації напруження.