Богослужіння і вінки на воду: в Севастополі згадали підводників «Курска» (+фото)

У Севастополі віддали данину пам'яті екіпажу «Курска» 12 серпня 2020 року

У Севастополі в 20-ту річницю трагедії на російському підводному човні «Курск» пройшли богослужіння, мітинг та церемонія покладання квітів.

«Жалобні заходи в Севастополі почалися на кладовищі Комунарів із літії біля Меморіалу морякам-підводникам атомного підводного човна з крилатими ракетами «Курск», – йдеться в повідомленні Міноборони Росії.

Там же відбувся мітинг-реквієм, на якому до пам'ятника в супроводі роти почесної варти були покладені вінки та квіти, після чого командування флоту, екіпажі підводних човнів флоту, родичі підводників і ветерани вшанували пам'ять загиблих моряків хвилиною мовчання, розповіли в пресслужбі відомства.

Жалобні заходи в Севастополі 12 серпня 2020 року

Уточнюється, що після цього командування флоту, ветерани-підводники і родичі моряків вийшли на рейд Севастопольської бухти, де віддали військові почесті екіпажу підводного крейсера і поклали квіти та вінки на воду. На кораблях флоту були приспущені військово-морські прапори, був поданий звуковий сигнал, а в православних храмах і церквах пролунав передзвін.

Севастополь 12 серпня 2020 року

У Баренцевому морі 20 років тому затонув підводний човен «Курск». Усі 118 осіб екіпажу, які перебували на борту, загинули. На борту «Курска» загинули 17 севастопольців, семеро з них поховані в Севастополі.

За офіційною версією, «Курск» затонув через вибух торпеди під час підготовки до навчальної атаки. 21 серпня рятувальникам вдалося розкрити люк. Через рік підводний човен підняли на поверхню. Слідство встановило, що вибух стався в торпедному відсіку через витік перекису водню з мікротріщини в корпусі однієї з торпед. Після вибуху вижили 23 моряки. Вони відступили в дев'ятий відсік, де померли через добу.

Президента Росії Володимира Путіна досі критикують за відмову перервати відпустку відразу після аварії, коли доля екіпажу ще була незрозуміла, а також за його виголошену з посмішкою фразу «він потонув» у відповідь на запитання ведучого CNN Ларрі Кінга: «Що сталося з підводним човном?».