Внесення кримських компаній до списку санкцій перешкоджає спробам Росії інтегрувати Крим – Мінфін США

Будівля Міністерства фінансів США

Внесення низки кримських підприємств до списку санкцій США обумовлено діями суб'єктів і приватних осіб, що підтримують спроби Росії інтегрувати Крим через приватні інвестиції і великі проекти приватизації, повідомили в Міністерстві фінансів США.

У міністерстві пояснюють, що така діяльність включає, серед іншого, «російський продаж українських активів, незаконно конфіскованих і націоналізованих для суб'єктів, що підтримують порядок денний Кремля».

Прес-служба Мінфіну США цитує заступника міністра фінансів із питань тероризму і фінансової розвідки Сігала Манделькера, який зазначив, що «дії, пов'язані з Кримом, підсилюють відповідну декларацію, в якій говориться, що Сполучені Штати не визнають і не визнаватимуть російську анексію Криму».

«Казначейство і раніше прихильне орієнтації на російські суб'єкти, що прагнуть отримати прибуток від незаконної анексії і окупації Криму Росією. Наші санкції є наочним нагадуванням про те, що зусилля, спрямовані на нормалізацію інвестиційних та економічних відносин із тими, хто діє в Криму, не будуть допущені та підлягають санкціям США і ЄС», – підкреслив Манделькер.

У Мінфіні США зазначили, що після внесення до списку санкцій «все майно і інтереси у власності призначених осіб, які підпадають під юрисдикцію США, блокуються, і американським громадянам заборонено брати участь в угодах із ними».

Раніше президент України Петро Порошенко привітав розширення Сполученими Штатами санкцій проти юридичних та фізичних осіб Росії за порушення суверенітету і територіальної цілісності України в Криму та на Донбасі.

Міністерство фінансів США 8 листопада оприлюднило новий санкційний список проти фізичних та юридичних осіб через події в анексованому Росією Криму та на Донбасі.

Під санкції потрапили кримські санаторії «Ай-Петрі», «Дюльбер», «Місхор», комплекс відпочинку «Мрія». Також у санкційному списку компанії «Кримтеплоелектроцентраль», «Гарант-СВ», «Управлінська компанія інфраструктурних проектів», «Південний проект» і підконтрольне бойовикам «ЛНР» «Міністерство державної безпеки».

Серед фізичних осіб під санкції потрапив колишній співробітник Служби безпеки України Андрій Сушко, який зараз працює на Федеральну службу безпеки Росії, «заступник міністра державної безпеки ЛНР» ОлександрБасов та російський генерал Володимир Зарицький, який з 2001 д 2010 року очолював ракетні війська й артилерію Росії.

США вперше запровадили санкції проти Росії у відповідь на анексію Криму 2014 року. З початком збройного конфлікту в Донбасі до політичних санкцій додалися й економічні заходи. Паралельно зі США санкції запроваджує і Євросоюз.