Роспотребнадзор: рівень захворюваності на коронавірус у Криму «серйозно зростає»

Роспотребнадзор вважає ситуацію з поширенням нового коронавірусу в Криму складною, захворюваність зростає, повідомила в понеділок, 28 червня керівник управління Роспотребнадзору у Криму та Севастополі Наталія Пеньковська.

«Рівень захворюваності зростає. Зростає серйозно. І сьогодні, на жаль, ми змушені були піти на ті обмеження, які ухвалені в указі глави», – цитує Пеньковську російське інформагентство ТАСС.

Головний санітарний лікар Криму додала, що рівень імунізації на півострові нині «не дозволяє говорити про колективний імунітет».

«Епідеміологічну ситуацію з новою коронавірусною інфекцією сьогодні можна регулювати тільки запровадженням обмежувальних заходів, які ухвалюються указом глави», – додала Пеньковська.

22 червня через зростання захворюваності в Криму знову посилили обмеження, запроваджені через пандемію. Рекомендовано вакцинувати від коронавірусу працівників сфер туризму і послуг. До 1 вересня заборонили нічну роботу громадського харчування, крім обслуговування на виніс і доставки, проведення розважальних заходів. У Сімферополі та Сімферопольському районі, Ялті та Алушті заборонена робота дискотек і нічних клубів. Обмежено продаж квитків у театри та кінотеатри з розрахунку не більш як 50% від місткості залів, заборонене проведення випускних вечорів.

За даними Роспотребнадзору, з початку пандемії в Криму виявлено понад 46,5 тис. випадків зараження коронавірусом. Одужали понад 42 тис. осіб, померли приблизно 1,5 тис. пацієнтів.

Нагадаємо, за минулу добу в Криму померли 6 осіб із коронавірусом, також за 27 червня на півострові зафіксували 276 випадків коронавірусної інфекції.

Відомості російської влади Криму та Севастополя про захворюваність на коронавірус не підтверджені міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами. Правозахисники стверджують, що ця статистика суттєво занижена, оскільки не відображає багатьох важливих факторів, включаючи інфікування серед російських військових і спецслужб.

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.