У Криму обговорили, як забезпечити півострів водою

Російський прем'єр Криму Юрій Гоцанюк

Голова підконтрольного Москві уряду Криму Юрій Гоцанюк повідомив, що на підприємстві «Вода Криму» провели нараду, в ході якої обговорили способи забезпечення кримчан питною водою і скорочення її втрат у мережах водопостачання.

Про це голова Радміну Криму написав на своїй сторінці в Facebook.

«Необхідно ретельно контролювати витоки, що виникають, і оперативно ліквідувати проблему водовтрати. Дав у зв'язку з цим низку доручень адміністрації Сімферополя, профільним міністерствам і держпідприємствам. Для досягнення позитивних результатів нам потрібно поетапно модернізувати мережі водопостачання та водовідведення, які, як відомо, значно зношені», – зазначив Гоцанюк.

Крім цього, голова російського уряду Криму закликав кримчан «дбайливо ставитися до витрачання цінного для півострова ресурсу – води».

Раніше стало відомо, що в Алушті, Євпаторії та смт Новоозерне з 4 по 5 лютого у зв'язку з ремонтними роботами очікуються перебої або повна відсутність водопостачання.

Нагадаємо, в підконтрольному Росії Державному комітеті з водного господарства та меліорації Криму повідомили, що запасів води у водосховищах півострова вистачить до червня 2020 року і що водосховища півострова заповнені на третину.

25 січня кримські вчені запропонували жителям півострова вирішувати проблему з дефіцитом води, використовуючи її вдруге. На їхню думку, це допоможе забезпечити ресурсом сільське господарство Криму і дасть можливість опалювати міста і райони.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.