ФСБ намагалася шантажем завербувати в Криму українського полковника в запасі – СБУ

У Службі безпеки України повідомляють про чергову спробу російської ФСБ завербувати громадянина України в анексованому Криму. Як сказано в повідомленні відомства, колишній військовослужбовець, полковник запасу Збройних Сил України, потрапив у поле зору ФСБ під час поїздки до рідних у Крим.

«Встановлено, що під час співбесіди російські спецслужбісти застосовували до українця психологічний тиск, шантаж і висловлювали погрози на адресу його родичів. Вони змусили чоловіка дати згоду на конфіденційне співробітництво з спецслужбою країни-агресора. За задумом кураторів, колишній військовослужбовець, маючи навички військової справи, повинен був збирати відомості військового характеру щодо обороноздатності і бойової готовності військових частин, розташованих на території запорізького регіону», – повідомляють у СБУ.

За інформацією пресслужби, чоловік повинен був передавати зібрані дані розвідки під час наступних візитів до Криму.

Повернувшись додому, колишній військовий звернувся в СБУ, тому чоловіка не притягнули до кримінальної відповідальності.

Підтвердження цієї інформації з інших незалежних джерел немає. У ФСБ дані СБУ з вербування російськими спецслужбами українців у Криму не коментують.

Раніше в Прокуратурі АРК повідомляли, що ФСБ намагалася завербувати громадянина України на пункті пропуску «Джанкой».

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.