Законопроект Порошенка не передбачає втрату українського громадянства для кримчан – правозахисник

Ілюстративне фото

Внесений президентом України Петром Порошенком законопроект №8297 не передбачає позбавлення українського громадянства для жителів анексованого Криму, але потребує доопрацювання. Таку думку 21 квітня Крим.Реалії висловила юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Дар'я Свиридова.

«Цей закон стосується Криму в дуже невеликій мірі. В першу чергу він закріплює правовий статус, який міститься в законі про окуповані території: що громадянство, отримане на окупованій території, не визнається в Україні і не є підставою для втрати українського громадянства. Це ключове», – сказала Свиридова.

За її словами, в законопроекті не чітко прописана частина, яка стосується втрати громадянства через участь у виборах іноземних держав.

«Повинні бути уточнені деякі формулювання до другого читання. На жаль, подібні ініціативи без публічного роз'яснення та такими некоректними формулюваннями дають привід для російської пропаганди. Сам текст ні в якому разі не трагічний», – додала правозахисник.

Законопроект Петра Порошенка №8297 був зареєстрований у Верховній Раді 19 квітня.

Постпред президента України в АРК Борис Бабін пояснив у Facebook, що запропоновані зміни до ст. 19 закону України «Про громадянство України» не пропонують підстави для автоматичної втрати громадянства України, а навпаки, виключають автоматичну втрату громадянства України в разі «протиправних і недобросовісних дій на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя окупаційної адміністрації Росії».

Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.