В ЄС визнали вибори в Росії такими, що відбулися, крім голосування в анексованих Криму й Севастополі

Майя Косьянчич

У Росії 18 березня пройшли вибори президента Росії, в результаті яких чинний президент Володимир Путін був переобраний на четвертий термін. У той же час ЄС не визнає вибори в анексованих Криму й Севастополі. Про це йдеться в заяві прес-секретаря ЄС із закордонних справ Майї Косьянчич, оприлюдненій 19 березня.

За її словами, згідно з попередніми висновками міжнародної місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами (МНВ), вибори проводилися в надмірно контрольованому правовому та політичному середовищі, що було відзначено постійним тиском на опозиційні думки.

«МНВ реєструвала обмеження свободи зібрань, асоціацій і вираження думок, а також реєстрації кандидатів, що обмежувало простір для політичного участі – це призвело до відсутності справжньої конкуренції. Спостерігачі також зазначили, що велике й некритичне охоплення фігури чинного президента російськими засобами масової інформації призвело до нерівномірного ігрового поля: зусилля зі збільшення явки переважали над кампанією кандидатів у президенти, багато активістів, які поставили під сумнів легітимність виборів, були затримані», – зазначила Косьянчич.

У цілому МНВ визнала, заявляє прес-секретар у закордонних справах, що російська Центральна виборча комісія ефективно й відкрито проводила вибори, й у день виборів голосування проводилося впорядковано, незважаючи на недоліки, пов'язані з таємницею голосування і прозорістю підрахунку голосів.

«У той же час Європейський союз не визнає незаконну анексію Криму і Севастополя Росією, тому не визнає проведення виборів на Кримському півострові. Спостерігачі МНВ не проводили жодних дій на цих незаконно анексованих територіях, участь дипломатів держав-членів ЄС у наглядовій діяльності в рамках МНВ також обмежувалося визнаною територією Росії. ЄС залишається непохитним у своїй підтримці територіальної цілісності й суверенітету України», – підкреслила Косьянчич.