Суд у Керчі заарештував трьох поранених українських моряків

Захоплені ФСБ українські кораблі в закритому Києвом порту Керчі

Підконтрольний Росії Керченський міськсуд заарештував на два місяці трьох поранених військових моряків із кораблів ВМС України, які були захоплені ФСБ у Керченській протоці.

Як повідомляє журналіст Антон Наумлюк, російський суд відправив у СІЗО Андрія Артеменка, Андрія Ейдера і Василя Сороку, які були поранені під час обстрілу.

Троє заарештованих перебували в лікарні, Ейдер був прооперований, повідомляє журналіст. Незалежних адвокатів до них не допустили. Суд заарештував їх до 25 січня 2019 року.

Раніше 27 листопада підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя заарештував 12 із 24 затриманих українських військових моряків на два місяці.

Під арешт поміщені Андрій Оприско, Сергій Цибізов, Юрій Будзило, Володимир Терещенко, Віктор Беспальченко, Володимир Варимез, Михайло Власюк, Богдан Головаш, Сергій Чуліба, Владислав Костишин, Сергій Попов, Роман Мокрюк.

Повідомляється, що українським морякам закидають незаконне перетинання кордону за частиною 1 статті 322 Кримінального кодексу Росії.

25 листопада ВМС України повідомили, що прикордонні кораблі Росії вчинили «відверто агресивні дії» проти кораблів ВМС України, що переходили з українського порту Одеси в український порт Маріуполь на Азовському морі. Російський прикордонний катер «Дон» вчинив таран рейдового буксира ВМСУ «Яни Капу».

Управління ФСБ Росії в Криму стверджує, що три українських військових кораблі 25 листопада «незаконно перетнули держкордон Росії» і здійснювали «небезпечні маневри» на шляху до Керченської протоки.

Пізніше стало відомо, що ФСБ застосувала зброю проти українських катерів в акваторії Чорного моря. За даними Києва, шестеро українських моряків поранені після обстрілу ФСБ. ФСБ Росії підтвердила застосування зброї проти українських кораблів і заявила про трьох поранених українських моряків.

Російський глава Криму Сергій Аксенов (Аксьонов) заявив у понеділок, що російські силовики затримали 24 членів екіпажу кораблів ВМС України після захоплення 25 листопада трьох українських кораблів у Керченській протоці.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова з посиланням на інформацію російського омбудсмена Тетяни Москальковоїповідомила, що троє захоплених у районі Керченської протоки українських моряків перебувають у керченській лікарні.

Президент України Петро Порошенко вимагав від Кремля негайно звільнити українських моряків і кораблі, затримані в Керченській протоці.

26 листопада після опівночі на засіданні Ради національної безпеки та оборони України було ухвалене рішення про підготовку до запровадження воєнного стану.

Дії Росії в Керченській протоці критикують у низці європейських країн і США. У НАТО заявили, що уважно стежать за розвитком подій у Керченській протоці і закликали до стриманості та деескалації напруження.

Азовське море стало останнім часом місцем численних провокацій з боку російських силовиків, у першу чергу, прикордонників, які затримують судна, що прямують в українські порти або з них.