Уряд Німеччини відкинув пропозицію повернути Росію в G8

Лідери країн "Великої сімки" на саміті в Ла-Мальбе, Канада, 2018 рік

Уряд Німеччини відкинув пропозицію президентів Франції та США запросити Росію на саміт "Великої сімки" в 2020 році. За словами офіційного представника уряду Штеффена Зайберта, Москва повинна показати, що готова змінити свою позицію щодо конфлікту на сході України. Тільки після цього "Сімка" обговорить питання запрошення Росії, повідомляє DPA, інформує Радио Свобода.

Раніше сьогодні міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас повідомив, що має "принципово різні позиції з Росією з багатьох питань", але вказав на необхідність діалогу. Таку заяву він зробив перед від'їздом до Москви. Там він повинен зустрітися з головою російського МЗС Сергієм Лавровим.

ЗМІ повідомляли про те, що президент Франції Еммануель Макрон домовився з президентом США Дональдом Трампом запросити Росію на саміт G7 у 2020 році в Нью-Йорку.

Трамп неодноразово висловлювався за запрошення Москви на переговори країн "сімки". Макрон раніше цього тижня перед зустріччю з президентом Росії Володимиром Путіним заявив, що ключовим питанням повернення формату G8 є ситуація в Україні. Джерело Reuters підтвердило, що позиція Франції не змінилася.

Путін раніше говорив, що "Вісімки" зараз не існує і тому обговорювати участь Росії в ній не має сенсу.

"Велика вісімка" фактично перестала існувати в 2014 році, коли лідери країн "Великої сімки" – США, Великої Британії, Франції, Італії, Канади, Німеччини та Японії – відмовилися приїхати на саміт у Сочі після анексії Криму. З того часу їхні зустрічі проходять без участі президента Росії.

Цього року саміт G7 пройде з 24 по 26 серпня у Франції – також без російської участі. Президент Макрон підтвердив, що, як і торік, за підсумками не буде підписано спільного комюніке – через розбіжності з низки питань, включаючи Іран і Паризька хартія щодо клімату. Саміт, проте, викликає інтерес спостерігачів, перш за все, у зв'язку з участю нового британського прем'єра Бориса Джонсона, який пообіцяв вивести країну з ЄС до 31 жовтня незалежно від того, чи буде укладено угоду з Євросоюзом чи ні. З особливим інтересом очікується його зустріч із Дональдом Трампом.