Сулейманова відвезли в Бахчисарайський ІТТ – дружина політв'язня розповіла подробиці його затримання

Амет Сулейманов

Громадянського журналіста Амета Сулейманова, якого російський суд засудив до 12 років колонії, відвезли в Бахчисарайський ізолятор тимчасового тримання, повідомила Крим.Реалії його дружина Ліля Люманова. До цього чоловік перебував під домашнім арештом через захворювання серця.

«На питання, куди ви його везете, мені відповіли, що це Бахчисарайський ІТТ, потім буде Сімферопольський ІТТ, а далі – як прийдуть якісь документи, так далі дивитимуться», – зазначила вона.

Жінка також розповіла, як відбувалося саме затримання. За її словами, російські силовики завітали до будинку Сулейманова 5 квітня.

«Я попросила дати хоча б хвилин 20, щоб поїсти, бо в нас пост у місяць Рамадан. На що вони відповіли: запакуйте із собою, він там поїсть», – додала Люманова.

Сулейманов три роки перебував під домашнім арештом через стан здоров'я. Журналіст страждає від артеріальної та мітральної серцевої недостатності, йому необхідно терміново зробити операцію із заміни серцевого клапана.

Протягом судового процесу захист намагався донести, що стосовно Сулейманова не можна застосовувати подібний захід.
Його захисниця Ліля Гемеджи вважає вирок смертним: «Засудили його вмирати. Ув'язнення для людини з таким діагнозом – це цинізм».

29 жовтня Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону ухвалив вирок жителям Криму – фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір». Суд визнав їх винними за звинуваченням у «спробі насильницького захоплення влади», а також «в участі в терористичній організації» та виніс ухвалу про ув'язнення фігурантів у колонії суворого режиму.

За інформацією адвоката Едема Семедляєва, Сейтумер Сейтумеров отримав 17 років колонії суворого режиму, Осман Сейтумеров – 14 років, Амет Сулейманов – 12 років, Рустем Сейтмеметов – 13 років. Як повідомив адвокат, усі засуджені мають 3 роки та 6 місяців відсидіти спочатку у в'язниці.

МЗС України «рішуче засудило дії Росії» і вимагало звільнення засуджених кримчан.

Прокуратура АРК та Севастополя заявила, що російський вирок фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» – «чергова хвиля репресій, спрямована на дискредитацію корінного народу Криму».

Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями чотирьох кримчан, фігурантів третьої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова та Рустема Сейтмеметова.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.