У Криму винесли заочний вирок Мустафі Джемілєву

Мустафа Джемілєв

Армянський міський суд, підконтрольний Росії, виніс заочний вирок щодо лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Так, за ч. 1 ст. 222 Кримінального кодексу Росії (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння зброї, основних частин вогнепальної зброї, боєприпасів) російська суддя Венера Ісроїлова призначила 1 рік позбавлення волі та 15 тисяч рублів штрафу. При цьому Джемілєва звільнили від покарання у зв'язку із закінченням термінів давності притягнення до відповідальності.

За статтею 224 КК Росії (Недбале зберігання вогнепальної зброї) суд призначив 20 тисяч штрафу та звільнив від покарання у зв'язку із закінченням термінів давності притягнення до відповідальності. За ч. 4 ст. 322 (Незаконний перетин державного кордону Російської Федерації) Джемілєва засудили до 2 років умовно та звільнили за амністією «у зв'язку із 70-річчям перемоги».

Крим.Реалії звернулися за коментарем до Джемілєва та його адвоката Миколи Полозова.

Раніше російське звинувачення вимагало три роки колонії-поселення лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву за статтею про «незаконний перетин російського кордону».

У Представництві президента в АРК назвали «політичним переслідуванням» російську кримінальну справу проти Мустафи Джемілєва.

На засіданні суду в Криму 5 березня 2021 року стало відомо, що Джемілєву продовжили заборону на в'їзд до Криму на 15 років – до 5 березня 2034 року.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://d2t7ory48mfwe5.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Мустафа Джемілєв

Мустафа Джемілєв – лідер кримськотатарського національного руху, дисидент, голова Меджлісу кримськотатарського народу (з 1991 до 2013 року). Був репресований, 15 років відбував термін у радянських таборах і в'язницях. 303 дні голодував в Омській тюрмі. На підтримку Джемілєва виступав російський академік, дисидент Андрій Сахаров, який написав лист генеральному секретареві ООН.

Мустафа Джемілєв зміг повернутися до Криму в 1991 році. Є народним депутатом III-IX скликань Верховної Ради України.

Джемілєв – почесний доктор права Сельджуцького університету (Туреччина), лауреат міжнародної премії ім. Орлика «За демократизацію українського суспільства». Нагороджений медаллю Нансена (ООН), орденом князя Ярослава Мудрого V і IV ступенів.

У 2014 році виступив проти російської анексії Криму. Росія порушила проти нього кілька кримінальних справ. У 2016 році Джемілєв був номінований на премію Сахарова.