«Пряма загроза життю і здоров'ю»: Денісова просить надати медичну допомогу кримчанину Приходьку в російському СІЗО

Олег Приходько, архsвне фото

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена Росії Тетяни Москолькової через стан проукраїнського активіста з Криму Олега Приходька, якого тримають у російському СІЗО.

Як стверджує Денісова, стан Приходька в ізоляторі «критично погіршився». Вона нагадала, що у чоловіка «хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, а також глибоке стійке двостороннє порушення слуху і зору». Також український омбудсмен повідомляє, що «активіста тримають у погано освітленій камері, зі щурами й тарганами».

«Згідно з положеннями Конвенції про захист прав людини й основних свобод такі факти порушення прав прирівнюються до тортур і нелюдського поводження і становлять пряму загрозу життю і здоров'ю Олега Приходька», – йдеться у повідомленні Денісової у Facebook.

У зв'язку з цим вона звернулася до Москалькової і закликала «вжити невідкладних заходів для відновлення прав громадянина України».

«Зокрема, терміново провести кваліфікований медичний огляд, забезпечити належні умови утримання відповідно до Мінімальних стандартних правил ООН щодо поводження з ув'язненими», – йдеться у повідомленні Денісової.

Реакції Москалькової на звернення українського омбудсмена поки немає, як і коментарів керівництва СІЗО.

«Український прапор – це символ моєї національної ідентичності» (фотогалерея)

Минулого тижня дочка Олега Приходька Наталяя Швецова повідомила, що у її батька погіршилося здоров'я в СІЗО російського Ростова-на-Дону.

16 січня 2020 року повідомлялося, що Приходьку висунули нове звинувачення в «незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин чи вибухових пристроїв». Також Приходьку висунули ще один епізод звинувачення – планування вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові.

Справа Олега Приходька

Олега Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. Російська ФСБ звинуватила його в підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин.

Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі) через арешт активіста в Криму.

За інформацією адвоката Назіма Шеіхмамбетова, Приходько перебуває в спецблоці СІЗО Сімферополя.

До цього Приходько притягувався до відповідальності в анексованому Росією Криму в адміністративній справі. Підконтрольний Кремлю Сакський районний суд Криму 25 червня оштрафував кримчанина на дві тисячі рублів. Суд визнав його винним за частиною першою статті 20.3 кодексу Росії про адміністративні правопорушення. Згідно з постановою суду, яка є в розпорядженні Крим.Реалії, «дослідження» вилучених у будинку активіста під час обшуку предметів і документів вказує на те, що «Приходько шляхом доступу третіх осіб до цих предметів і документів пропагує і публічно демонструє нацистську атрибутику і символіку».

Сам активіст стверджував, що вся атрибутика в його будинку «антикварна», а футболка зі свастикою, яка також фігурує в матеріалах, «сувенірна» і її немає в нього з 2010 року.

8 лютого 2019 року співробітники кримського главку ФСБ провели обшук у Приходька. Силовики вилучили у нього українську символіку, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв'язки на материковій частині України.