Український культурний фонд оголосив конкурс популяризації культури Криму

Український культурний фонд (УКФ) спільно з «Кримським домом» і «Українським інститутом» оголосили конкурс на масштабний проєкт популяризації культури Криму із загальним бюджетом ЛОТу в 10 мільйонів гривень. Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

«Для популяризації та збереження культури корінних народів Криму Український культурний фонд спільно з державним підприємством «Кримський дім» та державною установою «Український інститут» розробив та імплементував ЛОТ «Культура Криму» в межах грантової програми «Знакові події». Його мета – підтримати реалізацію масштабного культурно-мистецького проекту, який поглибить розуміння нерозривного культурного та історичного зв’язку материкової частини України та півострова Крим, актуалізує проблеми збереження культури Криму, а також приверне увагу світової спільноти до анексії Криму Російською Федерацією», – сказано в повідомленні.

Як уточнюється, заявки з ідеями проєкту приймаються з 9 лютого до 30 березня 2021 на сайті УКФ.

«Разом із партнерами УКФ націлений на комплексний підхід до представлення культури Криму та знайомство із нею широких аудиторій, як в Україні, так і поза її межами. Підтриманий ЛОТ-ом проект стане першими кроком для формування постійного виставкового простору в Національному музеї народної архітектури та побуту України (Музеї Пирогово), де засобами мистецтва буде презентовано культуру Криму», – пояснили у пресслужбі Мінкульту.

Також повідомляється, что У майбутньому цей простір буде координувати Кримській дім. Партнерська співпраця з Українським інститутом дозволить забезпечити промоцію та презентацію створеного в рамках ЛОТ-у проекту або окремих його складових за кордоном.

Нагадаємо, влітку 2020 року представник президента України в АР Крим Антон Кориневич зустрівся з міністром культури та інформполітики України Олександром Ткаченком. Як повідомили в представництві, було погоджено створення спільного плану дій інформаційної роботи щодо Криму.

Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення 7 травня 2020 року погодила проєкти Кабміну щодо стратегії інформаційної реінтеграції Донбасу і Криму. Зазначається, що за допомогою інформаційних інструментів планується створити передумови для відновлення територіальної цілісності й суверенітету України.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.