ЄСПЛ заборонив депортувати дружину вбитого в Криму громадянина Узбекистану Сохібу Бурханову – адвокат

Сохіба Бурханова

Європейський суд з прав людини, згідно з правилом 39 регламенту суду, виніс припис щодо громадянки Узбекистану Сохіби Бурханової, дружини вбитого під час обшуку в Криму громадянина Узбекистану Набі Рахімова. Згідно з рішенням ЄСПЛ, суд не може ухвалити рішення про видворення Бурханової в Узбекистан. Про це в коментарі кореспонденту Крим.Реалії 27 травня розповіла адвокат Дарина Треніна.

«Із таким клопотанням ми звернулися до ЄСПЛ напередодні апеляції Сохіби Бурханової. Ми стверджуємо, що при її примусовому поверненні до Узбекистану вона зазнає там тортур. І, звернувшись до Європейського суду, ми змогли переконати суд у тому, що потрібно застосувати правило 39. Як це діє: Європейський суд вказує, що вона не підлягає видворенню. Російська влада в абсолютній більшості випадків виконує такі приписи Європейського суду і не висилає людину до тієї країни, де для неї існує такий ризик. Далі ми подаємо вже повноцінну основну скаргу на рішення про видворення, якщо воно завтра не буде скасоване, і Європейський суд продовжує розгляд. Весь цей час, поки суд розглядатиме цю скаргу, її не можуть висилати до Узбекистану», – пояснила Дарина Треніна.

За словами адвоката, ЄСПЛ застосовує правило 39 тільки тоді, коли існує очевидна і неминуча загроза непоправної шкоди життю та здоров'ю людини.

28 травня у Верховному суді Росії відбудеться розгляд апеляційної скарги щодо Сохіби Бурханової, яку раніше суд постановив примусово видворити з території Росії.

Раніше повідомлялося, що адвокат Марина Дубровіна подала апеляційну скаргу на рішення російського суду в Криму про видворення громадянки Узбекистану Сохіби Бурханової.

14 травня в Краснодарському краї Росії в Центрі тимчасового утримання іноземних громадян адвокати Едем Семедляєв і Сіяр Панич відвідали Сохібу Бурханову.​

Раніше стало відомо, що Сохібу Бурханову звинувачують у порушенні іноземним громадянином або особою без громадянства правил в'їзду до Росії або режиму перебування (частина 1.1 статті 18.8 КоАП Росії).

Нагадаємо, після обшуку в селі Завітне Совєтського району в Криму 11 травня не могли знайти дружину Набі Рахімова Сохібу Бурханову разом з їх 15-річним сином Такюддіном. До цього активісти повідомляли, що жінку відвезли до відділення з питань міграції ОМВД Росії по Совєтському районі.

Зникнення сім'ї та розстріл: підсумки обшуків у Криму 11 травня (фотогалерея)


Вранці 11 травня активісти повідомили про обшук у будинку жителя села Завітне Совєтського району Криму Аюба Рахімова. Прокуратура АРК відкрила за цим фактом кримінальні провадження.

Пізніше в громадському об'єднанні «Кримська солідарність» повідомили, що під Сімферополем у селі Дубки почався ще один обшук в одному з будинків. Припускали, що там перебував Аюб Рахімов, у будинку якого в Завітному проходили слідчі заходи, в результаті яких його застрелили.

В управлінні російського Слідкому у Криму і Севастополі повідомили про порушення кримінальної справи стосовно 49-річного жителя Сімферополя, підозрюваного в «посяганні на життя співробітників правоохоронних органів». Як стверджують у відомстві, чоловік нібито стріляв по співробітниках ФСБ, які виконували «оперативне завдання».

Ім'я та прізвище підозрюваного, як і інші подробиці того, що відбувалося, в Слідкомі не повідомили.

У Прокуратурі АРК і Севастополя повідомили, що вживають «усіх необхідних заходів» для встановлення обставин вбивства громадянина Узбекистану Аюба (Набі) Рахімова в селі Дубки під Сімферополем.