Аксенов не виключив, що графіки подачі води в Сімферополі можуть посилити

Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що графіки подачі води в Сімферополі можуть посилити – так, обсяги можуть зменшити з тьох годин вдень і ввечері до двох. Про це він повідомив в ефірі провладного телеканалу «Крым 24».

«Практично всі підземні резерви вичерпані. Графік у цьому випадку не зміниться. Доти, поки не буде погоди, поки не будуть побудовані опріснювальні установки. Тут просто треба готуватися. Найгірший прогноз, швидше за все, – графік до кінця року залишиться в такому ж режимі, або навіть, якщо зовсім буде погано, буде посилений до двох годин ввечері і двох годин вранці», – сказав Аксенов.

Раніше він повідомив, що в Білогірському районі Криму стартувало будівництво водогону протяжністю близько 19 км для забезпечення водою Сімферополя.

Мінекономрозвитку Росії повідомило 29 жовтня, що на два тижні раніше встановленого терміну спрямувало понад 870 млн рублів «на оперативні заходи щодо забезпечення водою жителів Криму і Севастополя» з федерального бюджету.

Російський віцепрем'єр, «куратор» Криму Марат Хуснуллін стверджував раніше, що російський уряд у зв'язку з проблемами з водопостачанням на анексованому півострові розробив план із 14 заходів, які хочуть реалізовувати з 2020 до 2024 року, вартістю 48 мільярдів. Також він повідомив, що «Росгеологія» планує до кінця року пробурити на півострові 30 свердловин. При цьому 22 з них, як стверджує Хуснуллін, уже почнуть подавати воду в мережі водопостачання. Він повідомив, що за прогнозом Росгідромету на анексованому півострові в четвертому кварталі 2020 року водність річок варіюватиметься від 10 до 60% від норми.

З 7 вересня в Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районах через посуху й обміління водойм запровадили третій, найсуворіший етап обмежень подачі води. З 14 жовтня в Білогірську знизили тиск при подачі води. Також повідомили про обмеження водопостачання через дефіцит. Білогірський район перевели на подачу води за графіком.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов раніше повідомляв, що не виключає того, що Росія визнає надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Росія здатна самостійно забезпечити анексований Крим водопостачанням, без участі України.

Моніторингова місія ООН в Україні також наполягає на тому, що «Росія несе основну відповідальність за забезпечення доступу до води захищеним особам у Криму».​

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.