«Це не зупинить нашу боротьбу»: Чубаров відреагував на вимогу російського обвинувачення посадити його на 9 років

Рефат Чубаров

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував Крим.Реалії вимогу російського обвинувачення на суді в Криму 24 травня про покарання для нього у вигляді 9 років позбавлення волі. Чубарова в Криму звинувачують в «організації масових заворушень» 26 лютого 2014 року під стінами кримського парламенту.

«Всі ці судилища, які відбуваються щодо мене, нашого лідера Мустафи Джемілєва, щодо Ленура Іслямова – вони всі повернуться до тих, хто насправді є злочинцем і намагається своїми сфальсифікованими, незаконними діями приховати власну злочинність», – сказав Чубаров.

За його словами, заява російського прокурора в Криму «не змінить наше життя».

«Ми є недоступними для Росії, хоча вчорашні події, пов'язані з літаком і примусом його сісти в Мінську, говорять про те, що в цьому світі не може бути нічого неможливого», – зазначив Чубаров.

«Для мене це ніяк не змінює спосіб життя, ані нашу боротьбу за деокупацію Криму. Тут треба думати про тих кримських татар, етнічних українців, яких засуджують на реальні терміни ув’язнення, які є заарештованими і перебувають в російських тюрмах. Передусім нам треба думати про них», – додав голова Меджлісу.

На засіданні Верховного суду Криму, підконтрольного Росії, у справі голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, якого на півострові судять заочно, 24 травня обвинувачення вимагало 9 років позбавлення волі. Чубарова в Криму звинувачують в «організації масових заворушень» 26 лютого 2014 року під стінами кримського парламенту.

Як повідомляє «Кримський процес», держобвинувач заявила на суді що «вина Чубарова повністю доведена свідченнями потерпілих, свідків та іншими доказами у справі».

Наприкінці березня 2020 року управління Слідкому Росії в Криму заочно висунуло обвинувачення Чубарову. Кримінальні справи порушені за ч. 1 ст. 212 (організація масових заворушень), ч. 2 ст. 280.1, ч. 1 ст. 280.1 КК Росії (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії).

У липні минулого року суд у Сімферополі почав розглядати по суті кримінальну справу щодо Чубарова. Адвокат за призначенням Олександр Осокін оскаржив проведення судового розгляду за відсутності голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Як пояснив раніше адвокат Микола Полозов, його не допустили до захисту Чубарова в цій справі, пославшись на «конфлікт інтересів». У Сімферополі суд відхилив скаргу адвоката Полозова на недопуск до захисту Чубарова. Третій апеляційний суд у Сочі також відмовив адвокату в задоволенні скарги.

Сам Чубаров зазначив, що російська влада «почала чергову хвилю репресій проти кримськотатарського народу».

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова назвала цю справу незаконною і «ще одним із різновидів репресій проти корінного народу Криму».

Прокуратура АРК відкрила провадження через кримінальну справу, яку російські слідчі відкрили проти Чубарова.