Підозрюваний у державній зраді Чорнобук не зміг оскаржити рішення про позбавлення його статусу судді

Валерій Чорнобук

Підозрюваний у державній зраді колишній голова Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук намагався оскаржити рішення Вищої ради юстиції від 4 серпня 2016 року, який до Верховної Ради України надіслав подання про позбавлення Чорнобука статусу судді через порушення присяги, повідомляє Крим.Реалії.

У текст рішення суду зазначено, що Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду позовні вимоги Валерія Чорнобука не задовольнив.

Звертаючись до суду, Чорнобук стверджував, що знав про ухвалення такого рішення Вищою радою юстиції в серпні 2016 року. На його думку, рішення ВРЮ було засноване на інтерв'ю, яке Валерій Чорнобук дав кореспонденту «Центру журналістських розслідувань» Сергію Мокрушину в березні 2014 року.

У суді Чорнобук заявив, що наданий Вищій раді юстиції відеозапис був «змонтований і сфальсифікованй» Мокрушиним «з метою шантажу». Про факт «фальсифікації» відеозапису Чорнобуку нібито стало відомо лише під час ознайомлення з матеріалами його кримінальної справи в серпні 2019 року. На підставі цього Чорнобук просив продовжити термін оскарження рішення ВРЮ, який закінчився у вересні 2016 року.

Суд звернув увагу на те, що Чорнобук був належним чином поінформований про розгляд питання про його звільнення Вищою радою юстиції, а зазначені відеоматеріали постійно перебували у відкритому доступі в мережі інтернет.

Суд також встановив, що Чорнобук направляв письмові заперечення до Вищої ради юстиції під час розгляду його справи, однак в цих запереченнях не говориться нічого про те, що відео було нібито «сфальсифіковане».

Таким чином, Верховний суд дійшов висновку, що Чорнобук як мінімум з серпня 2016 року був ознайомлений із зазначеними матеріалами, а термін оскарження рішення ВРЮ був упущений без поважної причини. У позові Валерію Чорнобуку було відмовлено.

Київський апеляційний суд скасував рішення Голосіївського райсуду Києва, який продовжив термін тримання під вартою Чорнобуку і звільнив його з-під варти.

У липні 2018 року року співробітники Прокуратури АРК і СБУ провели обшуки в приміщеннях, де живе Чорнобук. Пізніше колишнього працівника феміди оголосили в розшук, тому що він «переховувався від слідства». 3 листопада минулого року його затримали в Києві.

20 травня 2019 року Голосіївський районний суд Києва продовжив арешт Чорнобуку.

Чорнобук відкидав усі звинувачення в підтримці російської влади Криму, повідомляючи, що після анексії був «змушений залишити свою посаду» і переїхати до сім'ї в Дніпро. За його словами, його буквально вигнали з роботи в Криму, не видавши ні трудову, ні особисту справи.

Колишній суддя стверджує, що через ЗМІ закликав усіх суддів Криму неприсягати Росії, не змінювати громадянства.

У квітні 2014 року разом із Чорнобуком з Криму на материкову Україну приїхали ще троє суддів: Андрій Мазниця, Андрій Леонов і Олексій Іванченко.

Після переїзду на материкову частину України Чорнобук працював суддею в Апеляційному суді в Дніпропетровській області.

У вересні 2016 року Верховна Рада звільнила за порушення присяги 29 суддів, у тому числі суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області Чорнобука. Пізніше Вищий апеляційний суд України відмовив Чорнобуку в оскарженні постанови Верховної Ради, якою його звільнили з останнього місця роботи в суді Дніпропетровської області.

У грудні 2018 року Верховний суд України поновив на посаді Валерія Чорнобука. За інформацією Верховного суду, подальше вирішення питання про звільнення Чорнобука належить до повноважень Вищої ради правосуддя.