Представник «Аскера» Аріфова про обшук в Криму: «Я громадянка України і захищаю свою країну»

Евеліна Аріфова. Архівне фото

Представник громадського формування «Аскер» Евеліна Аріфова вважає, що обшуки у її батьків у Криму пов'язані з її громадянською позицією. Про це 23 січня вона розповіла Крим.Реалії.

«Про обшуки я дізналася зі ЗМІ. Звичайно, що я хвилююся за своїх батьків, але жодного стосунку до моєї діяльності вони не мають. Виходить, вони (ФСБ – КР) увірвалися вранці, проводили обшук. Зараз, як стало відомо зі ЗМІ, вони вручили повістку, що мене звинувачують у кримінальному злочині, що я учасник незаконного збройного формування. Насправді я беру участь у громадському формуванні та жодного відношення до зброї не маю. Я громадянка України і захищаю свою країну. Мої батьки жодного стосунку до цього не мають. ФСБ намагається «залякати і витіснити» кримських татар з Криму», – сказала Аріфова.

За її словами, вона виїхала з Криму на материкову частину України після 2014 року і зв'язки з батьками не підтримує.

Вранці стало відомо, що в Сімферополі в мікрорайоні Фонтани в будинку на вулиці Емель проходить обшук. Пізніше стало відомо, що ФСБ Росії в Криму обшукали батьків представника громадського формування «Аскер» Евеліни Аріфової.

Співробітники ФСБ Росії стверджують, що проводять в Криму обшуки у двох учасників «незаконного українського батальйону імені Номана Челебіджихана», повідомили російські ЗМІ вранці 23 січня.

У листопаді 2018 року адвокат Іслям Веліляєв заявив, що в Криму можуть почастішати кримінальні переслідування за участь у «незаконних збройних формуваннях».

Дискусія про створення кримськотатарського батальйону в складі структури правоохоронних органів України триває з 2016 року. У Меджлісі кримськотатарського народу зазначали, що всі матеріали щодо цього питання були передані президенту України Петру Порошенку та очільнику МВС Арсену Авакову.

У Національній гвардії України, що входить в систему Міністерства внутрішніх справ України, зазначали, що заяви про створення в їхній структурі «кримськотатарського батальйону» залишаються поки на рівні заяв, які не закріплені законодавчо.

Голова громадської організації «Аскер» Ленур Іслямов закликав надати створюваному «кримськотатарському батальйону» імені Номана Челебіджихана номер військової частини.