Жителя Старого Криму заарештували на 10 діб за спротив поліції та пост у Facebook

Зеккій Куламетов

Підконтрольний Кремлю Кіровський районний суд у Криму засудив жителя Старого Криму Зеккія Куламетова до 10 діб адміністративного арешту за двома статтями (19.3 і 20.3) російського кодексу про адмінправопорушення. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

За версією обвинувачення, Куламетов чинив опір при затриманні 4 вересня 2018 року. Його звинуватили в «непокорі законному розпорядженню співробітника поліції».

Як повідомляється, спочатку Куламетова засудили до арешту в 5 діб, однак одразу після цього почалося друге судове засідання. Причиною стало відео в соціальній мережі Facebook, розміщене в липні 2018 року на його особистій сторінці.

«Я з дитинства ріс у релігійній сім'ї: в армії відмовлявся від свинини, дотримувався посту. Тому для мене нормально, що я цікавлюся релігійними матеріалами, переглядаю їх і репощу. Це не робить мене правопорушником», – заявив Куламетов на суді.

За даними кореспондента Крим.Реалії, рішення про арешт Куламетова виніс суддя Ігор Дегтярьов. Зеккій Куламетов утримуватиметься в Білогірському ІТТ.

Раніше підконтрольний Кремлю Кіровський районний суд присудив дружині Зеккія Куламетова Заремі та їхній дочці Ріані по 1000 рублів (близько 410 гривень) штрафу за звинуваченням у поширенні забороненої символіки в соцмережах.

Вранці 4 вересня в Старому Криму відбувся обшук у будинку родини Куламетових. Пізніше трьох членів сім'ї відвезли до відділення поліції.

Публічних коментарів російських силовиків із цього приводу немає.

У лютому 2018 року Зарему Куламетову вже викликали до відділення поліції у зв'язку з «образою» їхнього співробітника.

За версією звинувачення, Куламетова ображала й тим самим загрожувала життю і здоров'ю співробітника поліції в день затримання її сина Герая Куламетова. За версією слідства, від образ обвинуваченої постраждав заступник начальника поліції ОМВД Росії в Кіровському районі Андрій Рогожин.

У квітні 2018 року Кіровський районний суд визнав її винною в публічній образі поліцейського (ст. 319 Кримінального кодексу Росії). Жінці призначили покарання у вигляді 250 годин обов'язкових громадських робіт і штрафу в 20 тисяч рублів (8,3 тисячі гривень) як компенсацію потерпілому поліцейському.

Зарема Куламетова свою провину не визнала, її захист намагався оскаржити судове рішення, але безрезультатно.

Після анексії в Криму фактична російська влада практикує масові обшуки в незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».