«Я про Крим думаю з 2014 року і переживаю це як особисту трагедію» – Маша Єфросиніна

Українська журналістка і телеведуча Маша Єфросініна

Відома українська журналістка, телеведуча Маша Єфросініна, сама родом із Керчі. 2014 року вона публічно виступила проти окупації, що фактично закрило їй шлях на малу батьківщину.

Маша займається благодійністю, є почесним послом Фонду ООН у сфері народонаселення. Незабаром на Крим.Реалії вийде велике інтерв'ю з керчанкою, в якому вона розповідає про бомбардування в Києві, благодійність та особисті переживання через велику війну Росії в Україні. А зараз ми публікуємо частину розмови, присвяченої Криму.

Маша розповідає, що після початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну рідні з Росії та Криму їй навіть не написали. Телеведуча поділилася з нами, чи вона підтримує зв'язок із друзями дитинства з Керчі, і чому практично не дає інтерв'ю про Крим.

– …На 4-й день, на 5-й, ніхто з моїх родичів мені не написав.

Це родичі в Росії чи Криму?

– У мене в Петербурзі та в Керчі рідні.

– І з Керчі не написали?

– Ні.

– А які у вас емоції щодо Криму? Ви про Крим думаєте цими днями? Про свою малу батьківщину.

Я про Крим думаю з 2014 року, але ви не знайдете практично моїх інтерв'ю на цю тему – я завжди відмовляюся

– Я про Крим думаю не лише у ці дні. Я про Крим думаю з 2014 року, але ви не знайдете практично моїх інтерв'ю на цю тему – я завжди відмовляюся. Я жодного разу з 14-го року не була в Криму. Жодного разу. Спершу я була у списках за те, що активно виступала проти анексії та окупації. Я уточнювала, бо у нас є традиція сім'єю приїжджати (до Криму – КР), там похований мій батько. Ця традиція розбилася об ці списки. Я пережила це як особисту трагедію. Відтоді я поселила це в собі, як свою особисту історію. Мені не дає задоволення, я не бачу інтересу, важливості в тому, щоб цю тему з кимось обговорювати. Особисто мені це не потрібно.

Це моя особиста рана з однієї причини: я не вірила в те, що люди з доброї волі пішли на референдум тоді в Криму, але я й не можу заперечувати можливість того, що кримчани дійсно проголосували за приєднання до Росії. І як людина, яка не володіє достовірною інформацією, як усе було насправді (бо її не має ніхто, крім тих покидьків, які цей «референдум» проводили), я вирішила, що оплакуватиму це особисто всередині себе. Я не знаю правду, як і ви, але я не вірю в те, що показник «референдуму» міг бути таким високим. Я там жила.

Я не можу говорити про це просто так – це моя кров, мої рідні, і вони хотіли в Росію

Мій дідусь покійний (у 14-му році помер) за місяць до своєї смерті кричав мені у слухавку: «Маняша, Маняша, нарешті у тебе російський дід!» І я не можу говорити про це просто так – це моя кров, мої рідні, і вони хотіли в Росію. Тому робити це постійним предметом обговорення на ток-шоу мені не хотілося. Я говорю вам про це зараз, бо час такий.

Друге. Я не поїхала відтоді туди жодного разу з тієї причини, що захотіла залишити собі на противагу цій трагедії свою пам'ять про Крим, про мій рідний будинок, який я любила, саме такою, якою вона є. З живим татом, живими бабусею та дідусем, які годували мене так, ніби я востаннє до них приїжджаю в гості. З моїми неймовірними друзями, які не написали мені, а тоді вони були найближчими та найріднішими. У мене живе там найближча подруга. І, сподіваюся, вона перебуває у доброму здоров'ї і, сподіваюся, ти, Олю, це дивишся. Я розумію, чому ти не написала мені. Я все розумію.

Доступ до сайту Крим.Реалії заблокований Роскомнаглядом (Роскомнадзором). Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://d3e1m6ew10i0fy.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.