«Комуністи проти канібальської реформи»: в Севастополі знову протестують

Мітинг КПРФ проти пенсійної реформи, Севастополь 2 вересня 2018 року

Нещодавно в Севастополі відбулися відразу два мітинги проти російської пенсійної реформи. Першу акцію організував місцевий осередок КПРФ, другу ‒ севастопольський активіст Іван Марков. Після того, як російський уряд оголосив про підвищення пенсійного віку, в місті відбулося вже чотири протестних мітинги.

Севастопольське відділення КПРФ анонсувало акцію протесту близько місяця тому. Комуністи тоді оголосили, що мають намір провести її в центрі міста ‒ на площі Нахімова, але уряд традиційно не погодив локацію. Активістам запропонували альтернативне місце: Комсомольський сквер, розташований на вулиці Леніна ‒ в декількох сотнях метрів від центральної площі.

На захід, за оцінками організаторів, прийшли близько двохсот осіб ‒ в основному передпенсійного та пенсійного віку. Люди тримали в руках саморобні плакати з гаслами, що критикують пенсійну реформу, портрети Йосипа Сталіна та комуністичну партійну символіку.

Роздратування й недовіра до влади

На акції місцеві функціонери севастопольської КПРФ критикували президента Росії Володимира Путіна за те, що він «тільки говорить, але не чує громадян», нарікали, що спроби організувати референдум з цього питання закінчилися провалом, і оголосили, що лише масовий всеросійський протест зможе змусити федеральну російську владу відмовитися від підвищення пенсійного віку.

Відбувається підміна понять ‒ у нас забирають багато й не віддають натомість нічого
Василь Пархоменко

«Звернення президента з приводу підвищення пенсійного віку залишило гнітюче враження. Народ не повірив, що влада не може знайти кошти на пенсії ‒ на тлі гучних розслідувань та арештів чиновників з багатомільярдними статками. Підвищення пенсій до 20 тисяч рублів через 6 років інакше як знущанням не назвеш. Збиток від недоотримання пенсій упродовж 5 років складе набагато більше, ніж підвищення її на жалюгідну 1 тис. на рік. Відбувається підміна понять ‒ у нас забирають багато й не віддають натомість нічого. Окрім роздратування й недовіри до влади це більше нічого не викликає», ‒ наголосив голова севастопольських комуністів Василь Пархоменко.

Your browser doesn’t support HTML5

Севастополь: комуністи вийшли проти пенсійної реформи (відео)

Колишній кандидат у губернатори Севастополя від КПРФ Роман Кіяшко під час виступу згадав про розслідування Фонду боротьби з корупцією російського опозиціонера Олексія Навального, що стосувалося голови Пенсійного фонду Росії Антона Дроздова. Як з'ясували антикорупціонери, Дроздов та його найближчі родичі володіють майном на суму близько одного мільярда рублів.

Наприкінці мітингу комуністи повернулися до регіонального порядку денного. Вони агітували за своїх кандидатів, які беруть участь у довиборах до місцевих муніципалітетів, і закликали підтримувати їх на виборах до Законодавчих зборів Севастополя, що відбудуться наступного року.

Комуністи проти канібальської пенсійної реформи
Роман Кіяшко

«Комуністи проти канібальської пенсійної реформи. А 16 нинішніх депутатів Законодавчих зборів її підтримали», ‒ резюмував Роман Кияшко.

У резолюції, ухваленій наприкінці заходу, учасники протесту знову вимагали відставки уряду Дмитра Медведєва та винесення на загальноросійський референдум питань, пов'язаних із пенсійною реформою.

Другий мітинг

Другий захід, присвячений пенсійній реформі в Росії, відбувся в Севастополі кількома годинами пізніше й набагато далі від центру міста ‒ на площі Свободи.

Організатор акції ‒ севастопольський комуніст і редактор сайту «Леворадикал» Іван Марков розповів Крим.Реалії, що влада категорично відмовилася погоджувати захід у центрі.

«Ми вклали досить велику кількість сил і ресурсів в організацію, але належного відгуку не отримали. Незважаючи на те, що люди дійсно знали про наш мітинг, розсилали один одному інформацію про нього, прийшли лише осіб 30, не більше. Дуже важко вимовляти вголос якісь гасла та до чогось закликати, коли навколо тебе така вкрай невелика кількість людей», ‒ сказав Марков.

Головним посилом мітингу, за словами активіста, став заклик людей не піддаватися на провокації й не звертати увагу на кліше, які «чіплятимуть» до протестувальників і незгодних.

«Я сказав, що коли в Україні підвищували пенсійний вік, люди боялися виходити на протест, щоб їх не назвали проросійськими активістами, ‒ і нічого не досягли. Так ось, якщо ми будемо боятися, що нас почнуть називати проукраїнськими активістами, які готують всякі «майдани», ми теж нічого не досягнемо», ‒ зазначив Марков.

Активіст прокоментував основні проблеми протестного руху, що розвивається в Севастополі у зв'язку з пенсійною реформою.

«Між нами та КПРФ є істотна різниця: у КПРФ є величезні можливості та ресурс розвивати соціальний протест, але немає бажання й цілей це робити, а у нас є величезне бажання, але не вистачає можливостей і ресурсу. Ця проблема характерна не тільки для Севастополя, який в складі Росії зовсім недавно, але й для інших регіонів країни. Але саме в Севастополі на це ще нашаровується проблема того, що місцеві жителі бояться виходити на вулицю, сидять вдома й слухають Путіна», ‒ сказав Марков.

Люди продовжать втрачати соціальні гарантії, що, у свою чергу, може спричинити більш масовий соціальний протест
Іван Марков

Він додав, що численні мітинги, на його думку, навряд чи допоможуть запобігти підвищенню пенсійного віку і це, каже активіст, не останнє позбавлення соціальних гарантій, яке чекає громадян Росії в майбутньому.

«Я думаю, що в контексті пенсійної реформи протест приречений. Але ж проблеми за цієї влади нікуди не зникнуть. Через ті самі санкції, наприклад. Люди продовжать втрачати соціальні гарантії, що, у свою чергу, може спричинити більш масовий соціальний протест», ‒ підсумував активіст.