«Кримські нелегітимні»: як депутати від Криму освоюються в Держдумі

Через тиждень після заходу до Держдуми Росії депутатів від Криму в Європі повернулися до теми думських виборів на півострові. У середу 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій засудила проведення російських виборів на окупованій території й закликала до продовження санкцій щодо Росії. У той же час, депутати Держдуми, яких ПАРЄ вважає нелегітимними, продовжують освоюватись у російському парламенті.

Думські вибори в Криму не визнані владою України, США, низки європейських країн. А тепер і Парламентською асамблеєю Ради Європи.

Думські вибори в Криму не визнані владою України, США, низки європейських країн. А тепер і Парламентською асамблеєю Ради Європи. Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс раніше заявляв, що обрані від Криму депутати Держдуми Росії матимуть статус небажаних у цій країні. А в Євросоюзі розглядають питання про запровадження заборони в'їзду на його територію депутатів Держдуми, обраних у Криму, і внесення їхніх прізвищ до санкційних списків.

Ідеться про вісьмох кримських політиків і чиновників, які отримали мандати депутатів Держдуми під прапорами «Единой России» і ЛДПР. І поки їх обговорюють у Європі, вони активно обживаються в парламенті Росії. Крим.Реалії слідкували за тим, як пройшов перший робочий тиждень кримських політиків у Москві.

Сфери впливу

Перше засідання Держдуми сьомого скликання відбулося 5 жовтня. Через тиждень депутати від Криму встигли визначитися з напрямком своєї діяльності. З 26 комітетів вони зайняли місця у восьми – по одному на кожного.

«Єдинороси» Руслан Бальбек і Наталія Поклонська увійшли до керівного складу комітетів, ставши заступниками їхніх голів. Бальбек – у комітеті у справах національностей, а Поклонська – в комітеті з безпеки і протидії корупції. Паралельно вона також очолює комісію Держдуми з контролю за достовірністю відомостей про доходи, майно й зобов'язання майнового характеру, що подаються депутатами.

Колишній командир загонів «кримської самооборони» Михайло Шеремет увійшов до комітету з енергетики, а Костянтин Бахарев – до комітету з державного будівництва й законодавству. Останній, нагадаємо, нещодавно заявив про наміри змінити федеральний закон № 422, який зобов'язує кримчан погасити борги перед українськими банками.

Андрій Козенко займеться питаннями фінансового ринку, хоча раніше він говорив, що бачить себе в іншому комітеті. «Швидше за все, моя робота буде пов'язана з роботою в комітеті з питань бюджету. Я своє побажання висловив. Мені здається, працюючи саме в цьому комітеті, можна зробити досить багато з точки зору уваги федерального бюджету до проблем Криму», – заявляв він РИА Крым.

Мабуть, бажання Козенка почуто не було, а питаннями бюджету й податками в результаті зайнявся Дмитро Бєлик, обраний від Севастополя. А Світлана Савченко, як вона й передбачала, увійшла до комітету з питань культури.

Ще один депутат від Криму Павло Шпер, який представляє ЛДПР, став членом комітету у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками.

Судячи з усього, кримських «єдиноросів» зі спірним депутатським статусом намагаються «розчинити» в Держдумі серед інших депутатів

Судячи з усього, кримських «єдиноросів» зі спірним депутатським статусом намагаються «розчинити» в Держдумі серед інших депутатів. На сайті Держдуми факт їхнього обрання в Криму вказано побіжно й у багатьох не згадується взагалі на відміну від обранців від інших регіонів.

Та й самі кримські депутати починають публічно обговорювати загальноросійські й українські теми, а не тільки кримські. Вони тепер миготять на телеекранах федеральних телеканалів.

Про що говорять кримські депутати

Наприклад, Руслан Бальбек першого ж тижня свого депутатства встиг побувати в ефірі пропагандистського російського телеканалу «Росія 1», де обговорив підсумки народного голосування за символи для оформлення нових банкнот Центробанку Росії. Також на своїй сторінці в Фейсбуці він активно обговорює роль Росії в подіях у Сирії й майбутній український суд над військовослужбовцями, які звинувачуються у зраді й дезертирстві.

Андрій Козенко в соцмережах докладно описує, як готувався до першого робочого дня в Держдумі, проходив «навчання для «молодих» депутатів і переконує, що п'ятирічку пройде гідно.

На відміну від Козенка, Наталія Поклонська примудрилася першого ж робочого дня запізнитися на засідання фракції «Единой России».

А на прохання журналістів дати оцінку стану корупції в Росії, почала переконувати, що в інших країнах ситуація не краща: «А що таке російська корупція, американська корупція чи англійська? Давайте позмагаємось, у кого більше. Я думаю, що тут переможців буде дуже багато. Не можна сказати «російська корупція». Скрізь є корупція. Назвіть мені хоча б одну країну, де немає корупції. Не буває такого».

Михайло Шеремет на своїй сторінці в Фейсбуці досі не змінив місце роботи. Тут він, як і раніше, значиться як віце-прем'єр підконтрольного Росії кримського уряду. За останній тиждень він в основному постить висловлювання партійного начальства, а також устиг привітати з днем народження президента Росії Володимира Путіна.

Світлана Савченко відзначила перший робочий день у Фейсбуці, опублікувавши фото свого робочого місця. Потім у неї на сторінці з'явилися фото депутатського посвідчення.

Після цього вона, судячи з усього, повернулася до Криму. Тому що, починаючи з понеділка 10 жовтня ходить на ефіри кримського телебачення.

Закритим для сторонніх залишається профіль у Фейсбуці Дмитра Бєліка. У відкритому доступі тут тільки привітання від городян із його обранням до Держдуми. Ні обіцянок своїм виборцям, ні планів на майбутнє він поки не опублікував.

У цілому, судячи із заяв, озвучених журналістам кримськими депутатами Держдуми, останні поки не дуже розуміють стратегію своєї діяльності. А їхні обіцянки в основному зводяться до необхідності зробити з Криму «показовий суб'єкт Росії». Хоча аналогічні обіцянки вже звучали – під час «Кримської весни», два з половиною роки тому.