#StopCrimeanTatarsGenocide: У Києві пройшла акція солідарності з кримськими татарами

Your browser doesn’t support HTML5

У Києві підтримали кримських татар пікетом

Київ – Громадськість української столиці висловила своє невдоволення політикою влади анексованого Криму щодо кримських татар. У четвер, 25 вересня, біля стін посольства Російської Федерації в Києві відбулася акція солідарності з корінним народом Криму. Правозахисники, громадські активісти, кримські переселенці та небайдужі кияни вимагали припинити дискримінацію і репресії на адресу кримськотатарського народу та органів його національного самоврядування.

«Утиски кримських татар почалися з березня і тривають донині. Буквально вчора телеканал ATR був звинувачений силовиками в екстремістській діяльності. Ми хочемо, щоб окупаційна влада припинила репресії відносно корінного народу Криму. Ми хочемо, щоб кримськотатарська мова і культура могли вільно розвиватися на півострові», – пояснила мету акції її організатор, громадська активістка Тетяна Безрук.

Пікет почався з того, що його учасники зачитали довгий список фактів, що підтверджують дискримінаційну і репресивну політику влади Криму щодо кримських татар. У переліку значилися вбивства і викрадення людей, паплюження культових споруд, обшуки в медресе і у підприємців, заборона на в'їзд до Криму лідерам Меджлісу і багато іншого.

Пікетники виклали перед входом у посольство альбомні листи, на яких були вказані факти тиску та репресій. Також вони тримали в руках плакати з написами: «Руки геть від ATR», «Решат Аметов убитий руками російських окупантів», «#StopCrimeanTatarsGenocide» та ін. Багато хто приніс із собою кримськотатарські прапори та іншу національну символіку.

В акції взяли участь багато правозахисників та активісти організацій, що об'єднують кримських переселенців. Координатор ініціативи Схід-SOS Костянтин Реуцький в коментарі для Крим.Реалії зазначив, що українська громадськість має по можливості виявляти солідарність з громадянами України, які живуть у Криму.

Зараз було б слабкістю і легкодухістю робити вигляд, що проблеми українських громадян, яких утискують у Криму, і кримських татар зокрема нас не стосуються

«Я сьогодні тут, тому що в березні ми зробили надто мало для того, щоб захистити права й інтереси українських громадян у Криму, який в той момент окупували. Зараз було б слабкістю і легкодухістю робити вигляд, що проблеми українських громадян, яких утискують у Криму, і кримських татар зокрема нас не стосуються», – сказав правозахисник.

Одна з учасниць пікету, координатор ініціативи Крим-SOS Таміла Ташева зазначила, що місце проведення акції було вибране невдало. За її словами, безглуздо апелювати до російських дипломатів, оскільки керівництво Росії жахливо ставиться до громадської думки. Ташева вважає, що доцільніше було б звернутися до міжнародного співтовариства з проханням надати більш розширену підтримку корінному народу Криму.

«Кримські татари – це найбільше співтовариство в Криму, яке досі чинить спротив окупації. Відразу після незаконних виборів у так званий кримський парламент, російська окупаційна влада вирішила показати, хто в домі господар. Але ми знаємо, хто господар насправді – це кримські татари», – зазначила громадська діячка.

До учасників пікету ніхто з посольства не вийшов. Зараз воно закрите на ремонт, і нікого зі співробітників дипмісії Росії в момент проведення акції не було.