Доступність посилання

ТОП новини

Обов'язкові щеплення і розваги «тільки для вакцинованих». Як на Заході борються з COVID-19?


Німці не поспішають робити щеплення, хоч можливостей у них безліч. Крім численних центрів вакцинації та сімейних лікарів, щеплення від COVID-19 пропонуються біля супермаркетів, стадіонів і навіть у поїздах
Німці не поспішають робити щеплення, хоч можливостей у них безліч. Крім численних центрів вакцинації та сімейних лікарів, щеплення від COVID-19 пропонуються біля супермаркетів, стадіонів і навіть у поїздах

Уряди західних країн намагаються знайти нові способи, як вакцинувати своє населення від COVID-19, змагаючись із часом, поки не зросла четверта хвиля хвороби з приходом холоднішої погоди.

Президент США Джозеф Байден у четвер використав свої повноваження, для того, щоб змусити вакцинуватися дві третини американських працівників. Своїм розпорядженням він вимагає, щоб в усіх компаніях, де є 100 і більше працівників, провели вакцинацію чи щотижневе тестування.

Виступаючи у четвер у Білому Домі він сказав, що «терпів довго, але терпець урвався», бо відмова від вакцинації «дорого коштувала нам усім». Байден, який спочатку утримувався від примусових дій, говорить, що він глибоко розчарований тим, що 80 мільйонів американців, які можуть отримати вакцину, досі цього не зробили.

Президент США Джо Байден розповідає про дії адміністрації щодо збільшення вакцинації. Білий дім. Вашингтоні, США, 9 вересня 2021 року
Президент США Джо Байден розповідає про дії адміністрації щодо збільшення вакцинації. Білий дім. Вашингтоні, США, 9 вересня 2021 року

Це безпрецедентне втручання у справи приватного сектора викликало різні реакції у суспільстві, яке звикло покладатися на особисту відповідальність, а не накази згори. Байден діє через поєднання виконавчих розпоряджень та нових федеральних правил. Експерти стверджують, що Байден має юридичні повноваження встановлювати вимоги щодо вакцин до приватного сектора через закони, які вимагають від підприємств дотримуватися обґрунтованих федеральних стандартів безпеки здоров'я.

Попри це очікується, що президентський указ можуть оскаржувати профспілки, і найбільша профспілка, яка представляє федеральних працівників, уже розпочала процес.

У Європі стурбовані зниженням темпів вакцинації

Стрімким зростанням кількості зараження коронавірусом та падінням вакцинації занепокоєні також і в Європі. Директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у Європі Ганс Клюґе вважає, що виною цьому є заразний штам «дельта», послаблення обмежень та літні подорожі. За оцінками ВООЗ, до грудня в Європі можуть померти ще 236 000 осіб.

Рівень інфікування коронавірусом у всій Європі скоротилися у квітні, але знову почав підвищуватися наприкінці червня.

Нині ВООЗ нараховує у регіоні понад 65 мільйонів підтверджених випадків захворювання та 1,3 мільйона смертей від початку пандемії.

За словами Клюґе, з 53 країн-членів ВООЗ у Європі за останні два тижні 33 зареєстрували рівень захворюваності понад 10%. Серед них – країни ЄС, Росія, Франція, Велика Британія, Туреччина та Іспанія.

Європейські країни з високим рівнем доходу мають одні з найвищих показників вакцинації у світі. Дані, зібрані ЄС, показують, що 29 країн регіону провакцинували 75,1% дорослого населення щонайменше однією дозою, а 64,9% – двома.

Однак за останні шість тижнів процес вакцинації сповільнився, сказав Клюґе. Він пояснив падіння «відсутністю доступу до вакцин в одних країнах та відсутністю прийняття вакцин в інших».

Лише 6% людей у країнах із нижчим та середнім рівнем доходу в Європі повністю вакциновані, а деяким країнам вдалося зробити щеплення лише кожному десятому медичному працівнику. До таких країн належить Болгарія.

За кількістю заражень коронавірусом (на 100 тисяч населення) за останні 14 днів найгірша ситуація з країнами ЄС є в Ірландії, другою країною зараз є Греція, а на третьому місці – Естонія. Болгарія повідомляє про найбільшу кількість смертей на душу населення за останні два тижні, далі – Греція, третя – Литва.

Німці не поспішають вакцинуватися

Але на приклад, Німеччина – найбільша за кількістю населення європейська країна – щодо вакцинації опинилася позаду таких країн, як Мальта, Франція чи Данія.

Керівництво Німеччини зіштовхнулося із проблемою, що німці не поспішають робити щеплення, хоч можливостей у них безліч. Крім численних центрів вакцинації та сімейних лікарів, щеплення від COVID-19 пропонуються біля супермаркетів, стадіонів і навіть у поїздах.

Але відсоток осіб, які були повністю вакциновані проти коронавірусу, протягом кількох днів коливається на рівні приблизно 62%. Цей показник занадто низький, щоб країна була по-справжньому підготовлена до зими, коли ризик інфікування, швидше за все, знову зросте, особливо від дуже заразного варіанта вірусу «дельта», кажуть експерти. Вони вважають, що для подолання ризику країні необхідний рівень вакцинації понад 85%.

Німецькі політики б’ють на сполох і кажуть, що методи переконання вичерпані. Федеральний міністр охорони здоров'я Єнс Спан із правлячої Християнсько-демократичної партії (ХДС) відкрито висловився про небезпеку «пандемії нещеплених» і оголосив загальнонаціональний тиждень дій щодо вакцинації, який розпочинається з понеділка 13-го вересня.

Медичні експерти радять переходити до суворіших правил. Наприклад Голова Всесвітньої медичної асоціації Френк Ульріх Монтгомері каже, що для того, аби протистояти четвертій хвилі, потрібно запровадити правило, яке передбачає, що відвідування ресторанів чи інші розваги будуть доступні лише тим людям, які можуть довести, що вони були щеплені або одужали від COVID-19. Гамбург уже запровадив правило в клубах і барах на півночі міста.

Однак проблеми є навіть із вакцинацією медичного персоналу. Федеральний міністр охорони здоров'я Німеччини продовжує закликати робити щеплення, але так і не зумів переконати скептиків. З огляду на історію країни, уряд Німеччини продовжує відкидати ідею обов’язкової вакцинації медичного персоналу, як це було зроблено у Франції.

Експерти кажуть, що багато людей вважають, що, можливо, з ними нічого не станеться, якщо вони не будуть вакциновані, попри зростання інфекцій. Але насправді «через глобальну ситуацію наступного року всі, хто не щеплений, будуть заражені. Тож існує лише вибір між інфекцією та вакцинацією», – каже Янош Дамен, один із законодавців федерального парламенту, який до свого обрання був лікарем із надзвичайних ситуацій у Берліні.

При підготовці матеріалу були використані повідомлення New York Times, BBC, DW та інших ЗМІ.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

XS
SM
MD
LG