Доступність посилання

ТОП новини
Війна Росії проти України

Від паніки до обурень: як соцмережі у Криму реагували на нічні вибухи у Севастополі


Попадання безпілотника до даху штабу ЧФ, Севастополь. Крим, 20 серпня 2022 року. Ілюстраційне фото
Попадання безпілотника до даху штабу ЧФ, Севастополь. Крим, 20 серпня 2022 року. Ілюстраційне фото

СЕВАСТОПОЛЬ – Близько половини першої ночі 3 січня жителі Севастополя почули два потужні вибухи, від яких тряслися стіни будинків, деренчали шибки та спрацьовували сигналізації автомобілів. У соціальних мережах розгорнулася бурхлива полеміка про те, що сталося вночі в Севастополі. Докладно про це – у матеріалі Крим.Реалії.

Telegram-канал «Кримський вітер» опублікував фотографії, на яких видно два стовпи диму, що підіймалися над Севастополем.

Telegram-канал також повідомляв, що у Севастополі у мікрорайоні вул. Жидилова від вибуху вилетіли шибки та «імовірно, приліт міг бути по аеродрому Бельбек». З посиланням на підписників канал інформував, що «жителі навколишніх сіл Фруктове та Верхньосадове бачили яскравий спалах у районі аеродрому Бельбек».

«00.30 дуже голосно було!» – написав Telegram-канал «Чп/Севастополь» за хвилину після першого вибуху.

Інші місцеві Telegram-канали повідомляли, що вибухи, яких було два, чули у всіх районах Севастополя, а найголосніше – в Інкермані, на Північній стороні міста, а також у селах Верхньосадове, Фруктове та селищі Кача.

Також звуки вибухів долетіли до сіл рівнинної частини Бахчисарайського району та навіть до селища Зуя у Білогірському районі півострова.

Михайло Развожаєв
Михайло Развожаєв

Російський губернатор Севастополя Михайло Развожаєв о 00.47 написав у своєму Telegram-каналі: «За попередньою інформацією, над акваторією збито ракету. За інформацією від рятувальної служби Севастополя, жодних пошкоджень інфраструктури не зафіксовано».

Міноборони Росії на час написання цього матеріалу про нічний інцидент у Севастополі не повідомляло.

У Севастополі тривожно

У соціальних мережах користувачі ділилися враженнями про подію.

«Нормальний такий бах. Працює ППО», – йдеться у повідомленні групи «Північна сторона Севастополь» соцмережі «Вконтакті».

«На проспекті Перемоги було нічого таке відчуття. Від ударної хвилі», – пише Руслан Гойгов.

«Що це було?» – запитує в коментарях Alyona Ustinova.

«Бартеньївка, що на вулиці заклало вуха на пару секунд, і як звичайно сирени немає, з'явилася на секунду і знову зникла», – розповідає користувач під ніком Влад Кримський.

Інші коментатори повідомляють про велику географію місць, де чули звуки вибухів.

«У Бахчисарайському р-ні теж чути, пряме скло трохи тряслося», – пише Наталя Горьковенко.

«У Вишневе аж бабусин сервіз затремтів, що це таке?» – дивується Ярослав Русов.

Більшість користувачів висловлюють свої емоції смайликами, що означають «жах» і «страх». Або пишуть практично односкладово про свої враження.

«Страшно», – ділиться Дмитро Великий у товаристві «Підслухано у Севастополі».

«Боже мій», – пише Надія Сізова.

«Все, насвяткувались», – журиться Марія Ситник.

«Щойно чула, бахає добре, шибки й люстра деренчать. Господи, коли це вже закінчиться, як страшно», – пише Ірина Сівакова-Булах у групі «Інцидент Крим|Сімферополь|Севастополь ДТП НП» у соцмережі «Вконтакті».

У багатьох кримських групах соцмережі «Вконтакті» адміністратори цих пабліків опублікували застереження, порадили чекати на офіційну інформацію про вибухи та їх причину, а також нагадали про заборону на публікацію фото та відео роботи російської ППО та місць вибухів.

У співтоваристві «Погані новини | Жерсть. Крим» коментарі під повідомленнями про вибухи взагалі відключили.

Багато коментаторів пишуть про роботу російської протиповітряної оборони.

«Молодці ППО», – хвалить Світлана Шкода у групі «Північна сторона Севастополь».

Є й користувачі, стурбовані таємністю інформації про інцидент, які закликають навіть не згадувати назв вулиць, мешканці яких чули вночі гучні звуки.

«Адміністратори групи, не працюйте на ворога, не публікуйте зайву інформацію», – звертається Катерина Баїдіна до керівників пабліка «Чорний список Севастополь».

«На ворога працюють усі космічні супутники країн НАТО та літаки розвідники НАТО. Їм все чудово видно. Нині не 1941-1945», – відповідає їй Дмитро Артамонов.

«Не працюйте на ворога: не публікуйте в інтернеті фото, відео та текстову інформацію: про ціни на ЖКГ та продукти, про проблеми у охороні здоров'я, про відсутність робочих місць для мешканців міста, про безчинства мігрантів, про свавілля влади», – сміється з вигаданих заборон Віктора Глушакова.

«Развожаєв, де сирена?»

Попри атаку, ймовірно, української ракети чи ракет, сирена повітряної тривоги у Севастополі так і не пролунала. На це звертають увагу користувачі соцмереж, обігруючи відомий мем «Шойгу, Герасимов, де боєприпаси?»

«Сирену спеціально не включають на ніч, щоби кримчан не будити?» – запитує Владислав Сіліванкін у співтоваристві «Інцидент Крим|Сімферополь|Севастополь ДТП ПП» соцмережі «Вконтакте».

І одразу ж наривається на критику: «Сірену подавай йому. Глянь, який вимогливий, спочатку сам щось зроби для держави, а потім вимагай від адміністрації», – відповідає Владиславу користувач під ніком Олександр Анатолійович.

«А тривогу вмикати не треба?» – питає Христина Хома.

«Христина, навіщо, ви що кудись зібралися?» – намагається нівелювати її висловлювання Володимир Якимов.

«Так-так, він навіть сирени не включив...»підтверджує користувач під ніком Аліса Сергіївна у групі «Північна сторона Севастополь».

«Алісо, в Інкермані була сирена», – відповідає їй коментатор під ніком Колянчик Садовський.

Тим часом у спільнотах починають розмножуватися всілякі версії того, що сталося в Севастополі.

Зокрема, про те, що нібито український літак Су-24, з якого вночі запустили ракету Storm Shadow пр Севастополю, був збитий, опубліковано пост у групі «Севастополь в курсі | Новини».

Великі сумніви севастопольці викликають і повідомлення російського губернатора міста, в якому Развожаєв вказує, що ракета збита над морем.

Так, в одній із груп пишуть: «Вона може бути й збита, але це не має жодного стосунку до того, що весь навколишній до Інкермана район бачив. Заливне – улюблена страва політиків. … Чим більше влада недомовляє, тим менше їй довіри».

«Пишуть про дві ракети. Пишіть відразу: три, і три літаки», – сміється користувач під ніком Біллі Кід.

«Біллі, точно, ще три кінокамери, три портсигари… куртки замшеві, теж три», – згадує у відповідь радянську кінокласику Андрій Кримський.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG