Доступність посилання

ТОП новини

Віталій Портников: Росіяни йдуть у владу


Ілюстраційний колаж
Ілюстраційний колаж

Рубрика «Погляд», спеціально для Крим.Реалії

Один за одним представники окупаційної влади захоплених Росією українських регіонів повідомляють про те, що призначили новими «міністрами» громадян Російської Федерації. Так сталося і в «Донецькій народній республіці», і в Херсонській області, яку навіть «народною республікою» проголосити поки що посоромилися, а російських громадян уже відрядили до нової влади.

«Необхідність якнайшвидшого переходу в російське правове поле, у російську парадигму державного управління потребує наявності нових компетенцій у перших керівників відомств. Тому ми запросили очолити низку міністерств досвідчених російських управлінців», – заявляє у своєму телеграм-каналі глава угрупування «ДНР» Денис Пушилін.

«Вивчивши досвід побудови структур органів влади в регіонах Російської Федерації, вирішив сформувати уряд Херсонської області та підібрати туди найкращі кадри не лише серед мешканців Херсонщини, а й серед російських професіоналів та управлінців», – стверджує глава маріонеткової адміністрації Херсонської області Володимир Сальдо.

Перший заступник глави адміністрації президента Росії Сергій Кирієнко (у центрі) та «глава ДНР» Денис Пушилін (ліворуч) в окупованому Маріуполі, травень 2022 рік
Перший заступник глави адміністрації президента Росії Сергій Кирієнко (у центрі) та «глава ДНР» Денис Пушилін (ліворуч) в окупованому Маріуполі, травень 2022 рік
Місцеві колабораціоністи – це лише обкладинка окупаційної влади

Приблизно так само було і в окупованому Криму 2014-го року. Місцеві колабораціоністи – це, певен, лише обкладинка окупаційної влади. А головні рішення ухвалюються «кураторами», які займають кабінети в економічно важливих відомствах та спецслужбах. Але якщо в Криму ще намагалися дотримуватися пристойності з «обкладинками», то під час окупації 2022-го року, схоже, відмовилися і від таких умовних пристойностей.

І цей російський підхід неважко пояснити. По-перше, до тих, хто зраджує власну країну, немає і не може бути жодної довіри, – навіть у тих, хто безпосередньо організовує окупацію. А по-друге, будь-яка російська окупація – це, впевнений, насамперед, велике пограбування на тлі схлипувань про «руський мир» і зойків про «сакральність».

До тих, хто зраджує власну країну, немає і не може бути жодної довіри, – навіть у тих, хто безпосередньо організовує окупацію

Це, до речі, і є відповідь на сакраментальне питання: «Де ви були всі вісім років?» – якщо тільки адресувати його самим окупантам. Як, де були? «Освоювали», а точніше, грабували Крим та Донбас. А тепер з’явилась можливість «освоїти» також території, з яких у 2014 році українська армія та добровольчі батальйони вигнали російських окупантів. А ще Херсонщину. А ще Запоріжжя. Апетит у грабіжників, як відомо, приходить під час війни.

Але «освоювати», звичайно ж, мають саме ті, кому довіряють у Кремлі та на Луб'янці. І хто має стежити, щоб кремлівські «гауляйтери» не перестаралися, набиваючи власні кишені.

Тому що в Росії, певен, існує лише одна бездонна кишеня – кишеня самого Володимира Путіна.

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не завжди відображають позицію редакції

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://krymrgbcrlvrexoeaqjy.azureedge.net/. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Київський журналіст, оглядач Радіо Свобода та Крим.Реалії. Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

     

XS
SM
MD
LG