Доступність посилання

ТОП новини
Війна Росії проти України

«Втрати Чорноморського флоту Росії ростуть, попри те, що той залишає регіон» – Newsweek


Крим в іноЗМІ. Ілюстративний колаж
Крим в іноЗМІ. Ілюстративний колаж

Росія порушила практично всі основні положення Європейської конвенції з прав людини у Криму, нагадує Opinio Juris. Зараз російський флот не має шансів відновитися в західних частинах Чорного моря, передає Newsweek. Україна змусила Кремль перекинути більшу частину своїх військово-морських сил із Кримського півострова назад до Росії, пише The National Interest. Україна має достатньо ATACMS, щоб вразити всі аеродроми і кожен корабель у Севастополі, розповідає PBS. Такими є головні теми нового огляду іноземних медіа від Крим.Реалії.

«Три аспекти взаємозв'язку між МДП та Конвенцією у справі України проти Росії (про Крим)», – пише колумніст британського порталу Opinio Juris.

«Недавнє одностайне рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо суті справи України проти Росії (про Крим) було описане як «явна та незаперечна перемога України». У рішенні суд ухвалив, що Росія порушила практично всі основні положення Європейської конвенції про права людини (Конвенції) та її додаткові протоколи», – нагадує автор.

Далі його цікавить, як саме ЄСПЛ пов'язав міжнародне гуманітарне право (МДП) із Конвенцією у кримському контексті. Автор пояснює, як суд з опорою на прецеденти Кіпру, Вірменії та Грузії та висновки прокуратури Міжнародного кримінального суду погодився, «що Крим окуповано і «певні дії держави-відповідача є порушенням МДП».

При цьому ЄСПЛ обмовився, що його рішення «не має відношення до питань, що стосуються статусу Криму відповідно до міжнародного права, які «виходять за межі справи». На думку автора, це можна трактувати як відмову від повноважень на користь інших міжнародних судів чи інших міжнародних інституцій. І хоча у рішенні ЄСПЛ «статус Росії як держави, що окупує, не був прямо заявлений», висновки робилися виходячи з МДП і «права окупації». Суд вказав на різницю між кейсом Криму та Кіпру – якщо в другому випадку суди і на окупованій Туреччиною території, і на вільному півдні ґрунтувалися на англосаксонській традиції, то на півострові відбулася «загальна та масова заміна українського права незалежно від індивідуальних обставин та потенційних потреб існуючого населення Криму».

«Втрати Чорноморського флоту Росії зростають, незважаючи на те, що той залишає регіон», – передає репортер американського журналу Newsweek.

«Генеральний штаб України заявив, що в п'ятницю в порту Севастополя було вражено підводний човен класу «Кіло», який «затонув на місці, – передає автор. – Київ заявив, що п'ятнична атака на півострів, окупований Москвою з 2014 року і яку Україна пообіцяла повернути, також була націлена на чотири пускові установки російської системи ППО С-400».

Репортер нагадує, що Україна, не маючи власного флоту, продовжує завдавати ударів за допомогою західних ракет великої дальності та власних морських дронів по російських кораблях, змушуючи ті відходити до Новоросійська. «Ростов-на-Дону», ймовірно, також збирався відступити до Новоросійська», – вважає Йорук Ішик, геополітичний аналітик з консалтингової компанії Bosphorus Observer, що базується в Стамбулі. Він зазначив, що підводний човен був відремонтований після удару безпілотника у вересні 2023 року і знову спущений на воду для морських випробувань. «РЇї знову вразили», – передає його слова Newsweek.

«Зараз російський флот не має шансів відновитися в західних частинах Чорного моря, оскільки вони втратили багато активів, – сказав Ішик. – Через закриття Туреччиною Босфору Росія не має можливості ввести нові активи в Чорне море, за винятком обмеженої кількості дрібніших підрозділів з Каспійського моря». Ішик нагадав, що Москва прагне створити ще одну базу в Очамчирі, в окупованому грузинському регіоні Абхазія. «

Російський флот не лише рухається на схід до Новоросійська, а й дивиться далі, у південно-східний кут Чорного моря – подалі від будь-якого можливого українського нападу та безпечної гавані», – сказав Ішик.

«Путін у шоці: Україна знищила підводний човен ВМС Росії класу «Кіло», – стверджує колумніст американського журналу Тhe National Interest.

«Українські військові, ймовірно, знищили російський підводний човен «Ростов-на-Дону» класу «Кіло» у Севастополі, застосувавши комбінацію безпілотних літальних апаратів та армійських тактичних ракетних комплексів ATACMS, – повідомляє автор. – Це знаменує собою останній розділ для підводного човна, який був серйозно пошкоджений внаслідок попереднього українського удару у вересні 2023 року. Підводний човен брав участь у російських ракетних ударах великої дальності Україною».

Журнал цитує повідомлення британської військової розвідки, в якому йдеться: «Ця остання атака, швидше за все, стане останньою главою в історії підводного човна, оскільки ймовірно, що економічно вигідніше побудувати новий підводний човен, ніж відновити і відремонтувати старий». Колумніст вказує, що хоча, з одного боку, ця атака суттєво підніме моральний дух України, з іншого – вона не вплине на можливості Росії щодо завдання ударів з моря. Але при цьому він визнає, що втрата підводного човна може змусити Росію переглянути свою військово-морську присутність у Криму.

Головний висновок із того, що сталося, на його думку, полягає в тому, що українські військові продемонстрували можливість продовжувати завдавати ударів по цілям глибоко за лінією фронту. «Використовуючи комбінацію протикорабельних ракет та дронів-камікадзе, українці завдали шкоди російському судноплавству і змусили Кремль перекинути більшу частину своїх військово-морських сил із Кримського півострова назад до Росії», – підсумовує автор.

«Як Україна досягає успіху, використовуючи американську зброю в окупованому Росією Криму», – розповідають репортери американського телеканалу PBS.

Україна намагається посилити боротьбу з Росією не лише по всій лінії фронту завдовжки 800 миль, а й на території, яку Росія окупувала з 2014 року, у Криму. І саме тут Україна сягає певних успіхів, – розповідають автори. – Україна не має військових кораблів, але Київ та Вашингтон кажуть, що українські морські безпілотники знищили більше дюжини російських кораблів. А тепер Україна застосувала на Крим свою найпотужнішу американську зброю – армійську тактичну ракетну систему ATACMS».

Телеканал передає слова неназваного американського чиновника, який заявив, що США відправили в Україну сотні ракет, кожна з яких має дальність польоту близько 190 миль та вартість 1,3 мільйона доларів.

«Тепер Україна має достатньо ATACMS, щоб вразити всі аеродроми, кожен корабель у Севастополі, порт та інші важливі об'єкти. Це мета зробити це місце непридатним для російських військ, коментує генерал Бен Годжес. – Крим – це стартовий майданчик для всіляких ракет та безпілотників, які б'ють цивільною інфраструктурою». Телеканал нагадує: «Атаки України допомагають витіснити найцінніші військово-морські сили Росії із Криму на південь Росії. Вперше це вдалося зробити за допомогою британських ракет великої дальності Storm Shadow, яку Україна запускає з минулого року». Репортери зазначають, що ці тактичні успіхи допомагають досягти стратегічної мети, зберегти українську торгівлю через Чорне море. Експорт продовольства з України тепер відповідає чи навіть перевищує рівні до повномасштабного вторгнення».

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

XS
SM
MD
LG