Доступність посилання

ТОП новини

Велика Ялта на порозі водної кризи: Щасливенське водосховище (фотогалерея)

Щасливенське водосховище, як і Загорське, постачає водою Південне узбережжя Криму, зокрема, Велику Ялту. Воно розташоване на річці Манаготра. Назване на честь однойменного села Щасливе. Згідно з офіційними даними, водний комплекс гідротехнічних споруд був побудований у 1959-1964 роках. Загальний обсяг – понад 12 млн куб. м. До комплексу входили водосховища Щасливе-1 на річці Біюк-Узенбаш площею 1,5 га, Щасливе-2 на річці Манаготра площею 67 га і Ключевське на Карстовому струмку площею 0,7 га.

Води трьох водосховищ збираються в найбільшому – Щасливенському, а потім звідти перекидаються на Південне узбережжя Криму в басейн Дерекойки. Наповнення Щасливенського водосховища почалося у вересні 1964 року, і закінчилося в травні 1965. У 1980 році до комплексу підключили Загірське водосховище на річці Кача обсягом близько 28 млн куб. м, води якого перекачуються спочатку в Щасливенське водосховище, а потім надходять через гідротонель у Ялту.

Тепер проблеми, пов'язані з дефіцитом води, дісталися й Південного узбережжя Криму. Якщо навесні, влітку і два осінніх місяці поточного року в Ялті публічно не повідомлялося про якісь проблеми з водопостачанням, то вже в листопаді підконтрольна Росії влада заговорила про «значне зниження» запасів у місцевих водоймах.

В.о. голови російської адміністрації міста Яніна Павленко заявила, що водосховища, які забезпечують водою Ялту, заповнені на 17%. Вона зазначила, що потрібно готуватися «до найпесимістичніших прогнозів».

Також підконтрольна Кремлю влада в Ялті під час курортного сезону цього року зафіксувала рекордний рівень споживання води.

27 листопада в місті запровадили нічні обмеження подачі води з 23:00 до 7:00. Проблеми з водопостачанням відчувають низка селищ, що входять до Великої Ялти. Зокрема, в Краснокам'янці з серпня запровадили графіки подачі води, а у Голубій Затоці для жителів встановили ємності з водою.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

У 2020 році ситуація з водопостачанням у Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновлять тільки після деокупації Криму.

КОМЕНТАРІ:

XS
SM
MD
LG