Доступність посилання

ТОП новини

Зеленський обговорив із лідерами кримських татар долю політв'язнів і деокупацію півострова


У міжнародний день корінних народів світу президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками кримськотатарського народу – головою Меджлісу Рефатом Чубаровим і національним лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим.

Про це йдеться на сайті Офісу президента України.

Як говориться в повідомленні, мета зустрічі – «поглиблення співпраці Офісу президента і Меджлісу, а також координація зусиль для деокупації півострова та його реінтеграції».

«Наша зустріч планувалася, щоб ближче познайомитися, пройтися по всіх принциповим питанням щодо Криму, захисту кримських татар. Які кроки ми повинні разом робити, що вже здійснюється з вашого боку», – сказав Володимир Зеленський.

Повідомляється, що учасники зустрічі також обговорили питання захисту прав людини, зокрема, політв'язнів, на території анексованого Криму і Севастополя.

«Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров поінформували главу держави про поточну ситуацію на окупованому півострові. Лідер кримських татар акцентував увагу на тому факті, що в Криму намагаються всіляко пригнічувати корінний народ», – йдеться в повідомленні.

В Офісі президента зазначили, що з метою фіксації всіх порушень прав людини в Криму Чубаров і Джемілєв запропонували підняти на міжнародній арені питання введення постійної моніторингової місії на півострові.

Лідери кримських татар вказали на те, що відповідне право вже мають Моніторингова група ООН з прав людини та Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, яка працює на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей України.

«Нам треба наполягати всюди, на всіх майданчиках, де ми можемо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має право в'їжджати в Крим», – констатував Чубаров.

В Україні та світі 9 серпня відзначається Міжнародний день корінних народів. Цей день був затверджений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 1994 року.

20 березня 2014 року Верховна Рада України визнала кримських татар корінним народом Криму. За відповідну заяву проголосували 283 депутата. Україна виступила з гарантією збереження і розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу і всіх національних меншин України.

XS
SM
MD
LG