Доступність посилання

ТОП новини

Тихановська назвала анексію Криму такою, що «суперечить міжнародному закону»


Світлана Тихановська
Світлана Тихановська

Головний конкурент Олександра Лукашенка на виборах президента Білорусі Світлана Тихановська, яка зараз перебуває в Литві, назвала анексію Криму Росією такою, що «суперечить міжнародному закону». Про це вона сказала в інтерв'ю Литовському національному радіо і телебаченню.

«Коли я була кандидатом у президенти, то я озвучувала позицію, яка у нас прийнята в Білорусі: Крим – де-юре Україна, але де-факто Росія. Але ми ж розуміємо, що існують міжнародні закони та ми розуміємо, що Крим відійшов всупереч цим міжнародним законом. Ця передача (Криму – КР) не відповідала міжнародному закону», – сказала Тихановська.

За її словами, зараз «гостро стоїть ситуація в Білорусі», а ситуація з Кримом «дуже і дуже складна».

«І у білорусів з цього приводу (анексії Криму – КР) різні думки, тому вони не хочуть, щоб це питання їх роз'єднувало», – сказала Тихановська.

У липні, перебуваючи в Білорусі, Тихановська ухилилася від прямої відповіді на питання, що стосується статусу Криму. Пізніше в ефірі «Єврорадіо» вона заявила, що «юридично Крим є українським, але фактично – він російський».

У Білорусі тривають протести з вимогою нових, чесних виборів і припинення насильства над протестувальниками з боку співробітників силових структур. Канада, Велика Британія і кілька країн ЄС, включаючи сусідні з Білоруссю Литву і Польщу, не визнали результати останніх виборів у Білорусі. Раніше найбільші партії, представлені в Європейському парламенті, вже оголосили Лукашенка персоною нон-ґрата.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG