Доступність посилання

ТОП новини

Суд переніс розгляд позову адвоката в інтересах фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» до СІЗО Сімферополя


СІЗО Сімферополя
СІЗО Сімферополя

Підконтрольний Росії Залізничний суд Сімферополя 23 січня переніс засідання з розгляду позову адвоката Рифата Яхіна в інтересах фігуранта другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Джеміля Гафарова до сімферопольського СІЗО, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

За словами адвоката, засідання перенесено на 31 січня у зв'язку з необхідністю надати посадові інструкції СІЗО і медсанчастини до суду.

«Оскільки сьогодні (23 січня – КР) представник СІЗО долучила якісь папери про те, що моя заява керівництву СІЗО було перенаправлена до медсанчастини №91, суддя залучила до справи зацікавлену особу, також прийняла ухвалу про витребування доказів. Вона зобов'язала представника СІЗО і представника медсанчастини до 31 січня надати суду посадові інструкції начальника СІЗО №1 і замначальника медсанчастини №91, якому було перенаправлено мою заяву», – розповів Рифат Яхін.

Раніше адвокат повідомляв, що протягом трьох днів фігуранта другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Джеміля Гафарова зобов'язані вивезти на медобстеження.

У Криму 16 січня на закритому засіданні підконтрольний Кремлю суд залишив під арештом фігуранта другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Джеміля Гафарова.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила про погіршення здоров'я українських політв'язнів із анексованого Криму Джеміля Гафарова, Сервета Газієва, Енвера Омерова та Асана Яникова (фігуранти кримських «справ Хізб ут-Тахрір»). Через це вона звернулася до російського омбудсмена Тетяни Москалькової з проханням провести медобстеження громадян України в ув'язненні.

До цього адвокат Гафарова зазначав, що його підзахисний перебуває в критичному стані. Джеміль Гафаров має третю групу інвалідності, хронічне захворювання нирок і пов'язані з ними хвороби серця. Адвокат додав, що, крім передачі ліків, Гафарова відмовилися госпіталізувати. Ріфат Яхін подав заяву в адміністрацію СІЗО Сімферополя про проведення медичного огляду його підзахисного.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

XS
SM
MD
LG