Доступність посилання

ТОП новини

Фігурант севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Нурі Прімов потрапив у ШІЗО – адвокат


Нурі Прімов на суді в російському Ростові-на-Дону, архівне фото
Нурі Прімов на суді в російському Ростові-на-Дону, архівне фото

Засудженого у севастопольській «справі Хізб ут-Тахрір» Нурі Прімова, який відбуває термін у колонії в російській республіці Марій Ел, знову помістили в штрафний ізолятор.

Адвокат Еміль Курбедінов розповів кореспонденту Крим.Реалії, що це сталося відразу після суду 18 листопада 2019 року, на якому Прімову встановили адміністративний нагляд у розмірі восьми років після закінчення терміну позбавлення волі.

«Наскільки мені стало відомо, в карцері він – одразу після суду. Під час того засідання він заявляв про міжнародне право, вимагав вносити в протокол свої слова, заявляв про відвід суду. І, наскільки мені відомо, його помістили в карцер саме за те, що він багато розмовляв на суді. Не знаю, на який термін посадили, але вчора (1 грудня – КР) він ще там перебував», – зазначив Еміль Курбедінов.

За словами адвоката, випадки переведення Примова до ШІЗО, що стали частішими, можуть бути пов'язані з його швидким звільненням з в'язниці.

«Останні місяці – найважчі, для сім'ї в тому числі. І співробітники колонії це розуміють. Тому потрапляє він в ізолятор не за якоюсь вагомою причиною, а просто тому, що відстоює свою позицію до кінця», – заявив Курбедінов.

Представники колонії ніяк не коментували заяву Еміля Курбедінова. Також немає інформації на сайті УФСІН у республіці Марій Ел.

24 січня 2019 року закінчується термін перебування Нурі Прімова в російській колонії.

У вересні 2017 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив вирок, згідно з яким севастопольці Ферат Сайфуллаев, Рустем Ваїтов і Нурі Прімов, які проходили у справі «Хізб ут-Тахрір», отримали по п'ять років виправної колонії загального режиму.

20 червня 2018 року в Криму 68-річна Раїме Прімова оголосила голодування. Вона вимагала включення засудженого Росією сина в списки на обмін. В ході протесту її доставили в лікарню. Пізніше Раїме Прімова припинила голодування.

У грудні минулого року суддя Совєтського районного суду російської республіки Марій Ел Олена Якимова відмовила в умовно-достроковому звільненні Нурі Прімову.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

XS
SM
MD
LG