Доступність посилання

ТОП новини

Аксенов назвав прогнозовану ціну опрісненої води


Сергій Аксенов
Сергій Аксенов

На сьогоднішній день, за попередніми розрахунками, вартість куба опріснення води може обійтися від 40 до 68 рублів. Про це в Facebook повідомив підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов.

«З урахуванням того, що вартість води в Криму становить 31,55 рубля за куб, а в середньому по Південному федеральному округу (сусідньої Росії – КР) це 36 рублів, підсумкова ціна навряд чи перевищить навіть цю середню для регіону планку», – стверджує Аксенов. Він обіцяє, що «колосального зростання тарифів не буде».

У кримчан заберуть колодязі з водою? (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:28:37 0:00

Напередодні російський «куратор» Криму Марат Хуснуллін заявив, що на півострові встановлять опріснювачі «тільки в крайньому разі».

Вчені «Кримського федерального університету ім. Вернадського» готують комплексний проєкт з опріснення морської води та очищення стічних вод для розв'язання проблеми водопостачання півострова.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG