Доступність посилання

ТОП новини

Новий рік під кримською ялинкою: скільки туристів приїде до Криму на зимові свята


Крим вперше після анексії увійшов у топ-5 місць, куди росіяни поїдуть на новорічні свята. Про це «Известиям» розповів очільник Ростуризму Олег Сафонов. Він вважає, півострів став більш доступним в плані транспорту.

Прогноз склали на основі аналізу бронювання авіаквитків. Наприклад, до Сімферополя готові полетіти 7% громадян Росії, а до Москви та Сочі ‒ трохи більше ніж 17 і 13% туристів відповідно.

Голова громадської організації «Курортний Крим», автор сайту kurortexpert.com Олександр Бурдонов розмірковує, наскільки, орієнтуючись на цей рейтинг, можна говорити про кількість охочих побувати в Криму на Новий рік.

‒ Питання в тому, скільки в цих 7% квитків бронюють туристи, а не місцеві жителі. Який відсоток туристів у структурі пасажиропотоку ‒ не зрозуміло. А так 150 тисяч квитків ‒ це втричі більше, ніж зазвичай було на Новий рік. Минулого літа у зв'язку з мостом туристів було на 30% більше, а тут зростання на 200% ‒ чому так, мені незрозуміло, нехай навіть це авіаквитки. Звичайно, зимові знижки завжди впливають на це. Взагалі, кримський відпочинок на Новий рік коштує від 500 рублів на день до 250 тисяч рублів на день, залежно від програми. У найбільш масовому секторі, яким користується бюджетний турист, ціни на рівні 2-3 тисяч рублів на добу. Вартість банкету ‒ теж близько 2-3 тисяч.

Олександр Бурдонов нагадує, що масові поїздки до Криму на Новий рік стали актуальними після кризи 1998 року, коли через девальвацію національних валют і росіяни, й українці звернули увагу на півострів.

‒ На Новий рік насамперед заповнюється Південне узбережжя, причому в основному рівень нормальних готелів 2-3-4 зірок. Кількість людей, які бажають провести Новий рік там, де вони ще не були, досить велика порівняно з кількістю готелів, які можуть надати хороший рівень сервісу. Безумовно, відкриття мосту теж підтягує туристів з напрямку Краснодар-Ростов ‒ з'явиться достатньо людей, яким цікаво провести тут час. Але, знову ж таки, назвати це зимовим відпочинком у Криму можна з великою натяжкою: зараз +7-10 градусів, йдуть дощі, а чи буде сніг на Новий рік ‒ невідомо.

Радіослухач з Москви розповідає, що зовсім недавно йому запропонували путівку до Криму:

«Я інвалід другої групи, мені зо два тижні тому телефонували й запитали, чи поїду я до Криму з мамою, чи в Анапу. Я кажу, ні, дякую, до Криму я точно не поїду, зі зрозумілих причин, а ось в Анапу ‒ так. Тому, я думаю, переважно їдуть бюджетники й малозабезпечені люди. Я не думаю, що ті, у кого є гроші, при не такому гарному рівні сервісу поїдуть до Криму відпочивати. Мені запропонували безкоштовно, а в основному путівки коштують по 25-30 тисяч рублів».

Екс-міністр курортів і туризму Автономної Республіки Крим Олександр Лієв наводить статистику новорічного відпочинку в Криму до анексії.

‒ У міжсезоння в Криму два піки ‒ травневі та новорічні свята. Ми завжди рахували останні з 22 грудня, коли починаються корпоративи, до 15 січня, після старого Нового року. У цей період Крим зустрічав від 500 до 670 тисяч туристів, тобто людей, які приїжджали більше ніж на один день. Основна частина, близько 80% були громадянами України, близько 10% ‒ громадянами Росії, більшість ‒ із Москви. Ще близько 5% приїжджало громадян Європейського союзу ‒ як правило, жителі Риги, бо ми тоді запустили рейс до Сімферополя. А також Литва, Естонія, і Польща. Кількість об'єктів для відпочинку відтоді загалом не змінилася, але змінилася географія: якщо раніше вони були в усьому Криму, то сьогодні це Ялта, Севастополь і Сімферополь, який раніше ніколи не був туристичним. Просто туди їздять «туристами» чиновники-наглядачі окупаційної влади.

Олександр Лієв робить висновок, що на тлі колишніх показників Крим цілком може зустріти і 150 тисяч туристів на новорічні свята.

Головний редактор українського журналу «Новини турбізнесу» Тетяна Козлова розповідає, куди зараз на Новий рік їздять українці, які колись охоче відпочивали в Криму.

‒ До Нового року традиційно зростає потік відпочивальників до теплого моря, до Єгипту. Там вода 25 градусів цілий рік, щоправда, вітри дмуть. Тому всі їдуть погрітися на сонечку, красивих рибок подивитися. Найдешевший варіант ‒ три зірки з повним пансіоном ‒ коштує близько 300 доларів. Чотири зірки ‒ 355-460 доларів, все включене. Такі варіанти дуже привабливі, тому що людина ні про що не думає, відпочиває собі, насолоджується. Ті, хто любить Новий рік зі снігом, з морозом, обирають гірськолижні курорти, щоб було снігу побільше, щоб дійсно новорічна казка. В Італії, Франції, Австрії гірськолижні курорти розвинені добре, але для пересічного громадянина вони задорогі. А саме паломництво українців напередодні Нового року і на Різдво ‒ на наші українські курорти.

(Текст підготував Владислав Ленцев)

XS
SM
MD
LG