Доступність посилання

ТОП новини

У Сімферополі вийшов на свободу житель Старого Криму Куламетов після десяти діб арешту


Зеккій Куламетов, 14вересня 2018 року
Зеккій Куламетов, 14вересня 2018 року

У Сімферополі вийшов на свободу кримчанин Зеккій Куламетов, якого засудили на 10 діб адмінарешту за непокору поліції і пост в соцмережі. Про це 14 вересня повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Під будівлею спецприймальника Куламетова зустрічали близько 50 кримськотатарських активістів з усього півострова.

Зеккій Куламетов подякував всім присутнім, сказав, що почувається нормально, ніяких скарг у нього немає. Кримчанин зазначив, що збирається «домагатися справедливості» у своїй справі, його захисник подав скаргу на рішення Кіровського суду про адмінарешт і в найближчі дні Верховний суд Криму повинен її розглянути.

Захисник Куламетова Мустафа Сейдалієв зазначив, що кримського татарина повинні мали відпустити із спецприймальника ще вдень.

«У рішенні суду зазначено, що момент відліку терміну адмінарешту – це момент затримання Куламетова. Протокол доставляння до відділку склали о 13:45 4 вересня. Але зараз на вулиці вже ніч і тільки о 22:30 його повинні відпустити. Виходить, в цій країні добу обчислюються не так, як в усьому іншому світі. Це повне беззаконня з боку правоохоронних органів, ніж вони мотивують свої дії – нам не відомо. Але в будь-якому випадку ми будемо оскаржувати це у вищих інстанціях», – сказав Сейдалієв.

Раніше підконтрольний Кремлю Кіровський районний суд присудив дружині Зеккія Куламетова Заремі та їхній дочці Ріані по 1000 рублів (близько 410 гривень) штрафу за звинуваченням у поширенні забороненої символіки в соцмережах.

Вранці 4 вересня в Старому Криму відбувся обшук у будинку родини Куламетових. Пізніше трьох членів сім'ї відвезли до відділення поліції.

У лютому 2018 року Зарему Куламетову вже викликали до відділення поліції у зв'язку з «образою» їхнього співробітника.

За версією звинувачення, Куламетова ображала й тим самим загрожувала життю і здоров'ю співробітника поліції в день затримання її сина Герая Куламетова. За версією слідства, від образ обвинуваченої постраждав заступник начальника поліції ОМВД Росії в Кіровському районі Андрій Рогожин.

У квітні 2018 року Кіровський районний суд визнав її винною в публічній образі поліцейського (ст. 319 Кримінального кодексу Росії). Жінці призначили покарання у вигляді 250 годин обов'язкових громадських робіт і штрафу в 20 тисяч рублів (8,3 тисячі гривень) як компенсацію потерпілому поліцейському.

Зарема Куламетова свою провину не визнала, її захист намагався оскаржити судове рішення, але безрезультатно.

Після анексії в Криму фактична російська влада практикує масові обшуки в незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

XS
SM
MD
LG