Доступність посилання

ТОП новини

Голова Держдуми Росії погрожує українським політикам «екстрадицією і покаранням» через Крим


В'ячеслав Володін
В'ячеслав Володін

Голова Держдуми Росії В'ячеслав Володін заявив, що після набуття чинності закону про прирівнювання до екстремізму закликів до відчуження території Росії, відповідальність буде і для тих, хто перебуває за кордоном. Зокрема, він вказав на українських політиків, які роблять заяви щодо анексії Криму і його деокупації.

Про це Володін сказав на пленарному засіданні у вівторок, пишуть російські ЗМІ.

«Це особливо стосується наших українських колег. Заяви щодо Криму, які вони робитимуть, за собою потягнуть покарання за законами Росії. Ми зможемо вимагати їх екстрадицію в нашу країну», – цитує Володіна агентство «Интерфакс».

Він також зазначив, що «для американських політиків теж з'являється відповідальність».

«У разі приїзду в нашу сторону вони можуть бути заарештовані. І можна вимагати їх екстрадицію сюди», – сказав спікер Держдуми.

Реакції української сторони на такі заяви Володіна поки немає.

До Державної думи внесли законопроєкт, що прирівнює відчуження територій Росії до екстремістської діяльності.

Термін позбавлення волі за порушення територіальної цілісності може скласти від 6 до 10 років. Адміністративні штрафи за заклики до такого порушення визначені в розмірі до 300 тисяч рублів. Кримінальна відповідальність за публічні заклики наступатиме тільки в разі повторного правопорушення протягом одного року.

У липні 2014 року, через кілька місяців після анексії Росією українського Криму, в російське кримінальне законодавство були внесені зміни, що посилюють відповідальність за публічні заклики до сепаратизму. Зокрема, за заклики до сепаратизму з використанням засобів масової інформації, в тому числі інтернету, було встановлено покарання до п'яти років позбавлення волі.

Згодом ця стаття стала приводом для переслідування низки кримських журналістів і активістів, які не визнають російський статус півострова.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG