Доступність посилання

ТОП новини

«Vodafone Україна» заявляє, що припинив приймати платежі з Криму (доповнено)


Компанія «Vodafone Україна» стверджує, що не працює на території анексованого Криму, а також більше не приймає платежі з території півострова.

Про це йдеться в офіційному коментарі компанії, який вона надала редакції Крим.Реалії.

Раніше Крим.Реалії з'ясували, що український мобільний оператор «Vodafone» дозволяє поповнювати рахунки своїх абонентів з території анексованого Криму.

«Оскільки «Vodafone Україна» не є фінансовою компанією і всі платежі на рахунки клієнтів приймаються за участі фінансових партнерів –​ виключно українських компаній, які зареєстровані в Україні, ми провели перевірку всіх підрядників та їхніх партнерів. За її результатами, був розірваний договір з фінансовою компанією, яка брала платежі в анексованому Криму», –​ йдеться в повідомленні.

Крим.Реалії перевірили інформацію, надану PR-департаментом «Vodafone Україна». Наразі компанія «Пейберрі», яка брала в Криму платежі на користь «Vodafone», продовжує надавати цю послугу.

У розпорядженні Крим.Реалії є касовий чек на поповнення рахунку абонента «Vodafone Україна», який живе в Києві, через термінал, розташований у Севастополі. Транзакція пройшла успішно, однак відправлені гроші через годину з моменту відправки платежу так і не дійшли до адресата.

Касовий чек про оплату через термінал
Касовий чек про оплату через термінал

Аналогічною виявилася ситуація з поповненням рахунку абонента «Vodafone» онлайн через сайт payberry.ru. Платіж, оплачений картою одного з російських банків, що працюють у Криму, був прийнятий (електронна квитанція про оплату є в розпорядженні Крим.Реалії –​ КР), проте оплата так і не пройшла.

Електронний чек про оплату онлайн
Електронний чек про оплату онлайн

При цьому, слід зазначити, що автоматичного повернення грошей на карту відправника не відбулося. Кореспонденту Крим.Реалії не вдалося отримати оперативний коментар у представників ТОВ «Пейберрі» в Севастополі.

Після анексії Криму Росією півострів залишили всі українські оператори зв'язку. Великі російські оператори не заходять на півострів через санкції. Жителі Криму можуть використовувати sim-карти російського оператора МТС за тарифним планом «Супер МТС (Кубань)».

У червні 2016 року на анексованому півострові почав свою роботу мобільний оператор «Волна мобайл». Його запустила компанія «КТК Телеком». З 2014 року в Криму і Севастополі почала працювати компанія «К-Телеком», яка виступає під брендом Win-Mobile.

У 2016 році на півострові запустили «Кримтелеком». У Севастополі в 2017 році почав функціонувати «Севмобайл».

Жителі півострова періодично скаржаться на нестабільний зв'язок.

Через анексію Криму країни Заходу запровадили низку санкцій, у тому числі таких, що забороняють експорт телекомунікаційних технологій в Крим.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG