Доступність посилання

ТОП новини

У Байдарській долині під Севастополем продовжують висихати річки (+фото)


У Байдарській долині під Севастополем, де розташоване Чорноріченське водосховище, що постачає місто водою, повністю висохла річка Боса, яка живить його. У ще одній річці Узунджа вода є тільки в нижній течії.

Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії, який побував у Байдарській долині.

У річці Боса, що є лівою притокою річки Чорна, води вже немає, її русло повністю висохло.

Інша річка – Узунджа, права притока річки Чорна і друга за повноводністю в Байдарській долині, у верхній течії також повністю висохла. Невеликі озерця води в руслі Узунджи можна побачити неподалік від місця її впадання у Чорноріченське водосховище в районі села Родниковське.

Раніше глава підконтрольного Кремлю уряду Севастополя Михайло Развожаєв звернувся до президента Росії Володимира Путіна з проханням допомогти забезпечити місто водою і виділити для цього додаткове фінансування.

Развожаєв також повідомляв, що в Чорноріченському водосховищі майже вдвічі знизився запас води порівняно з минулим роком. За його словами, в критичній ситуації місто може перейти на подачу води за графіком.

Раніше Гідрометцентр Криму повідомляв, що в серпні на півострові пересохли кілька річок, що живлять водосховища. Йшлося про річки Альму, Чорну і Бельбек.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG