Доступність посилання

ТОП новини

Російські військові перекрили річку в Білогірському районі, качають воду в Сімферополь (+фото)


Земляна гребля на Біюк-Карасу
Земляна гребля на Біюк-Карасу

Підрозділ російських трубопровідних військ нижче Білогірського водосховища перекрив річку Біюк-Карасу земляною греблею.

З утвореного ставка військові почали качати воду на потреби Сімферополя, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

На місці проведення робіт військові розбили наметове містечко, задіяно багато техніки.

Спеціальні автомобілі, оснащені насосами, качають воду в змонтовані трубопроводи.

Річка Біюк-Карасу нижче земляної дамби, насипаної військовими, залишилася без води.

«Відомо, що вода з Білогірського водосховища через Біюк-Карасу забезпечувала водопостачання не тільки Феодосії та Судака, а й довколишніх сіл, а також такі великі об'єкти, як арт-форум «Таврида» і Білогірська мега-теплиця. Тепер усі ресурси Білогірського і Тайганського водосховищ спрямовані на забезпечення водою Сімферополя. Вся ця ситуація загрожує великими бідами, а влада нам знову говорить, що треба потерпіти», – прокоментував ситуацію кореспондентові Крим.Реалії місцевий активіст, імені якого редакція не розкриває з міркувань його безпеки.

У місцевій адміністрації поки публічно не коментували ситуацію.

Раніше повідомлялося, що дві кримські річки – Біюк-Карасу і Танасу в Білогірському районі Криму через посуху перетворилися на струмки.

10 серпня в Криму керівництво Міноборони Росії та місцева влада запустили водогін, який побудували російські військові для перекачування запасів води з Тайганського водосховища Білогірського району в Сімферополь.

З понеділка, 7 вересня, в Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районах через посуху й обміління водоймищ починається третій, найсуворіший, етап обмежень подачі води.

З опівночі понеділка, 24 серпня, в Сімферополі та ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів стартував перший етап обмеження подачі води. Влада Сімферополя опублікувала карту, де вказано місце розташування місткостей із водою.

У російському уряді Криму повідомили, що готуються до «найгіршого сценарію» з водопостачанням півострова. Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов раніше повідомляв, що не виключає того, що Росія визнає надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Під час візиту до Криму 27 серпня президент сусідньої Росії Володимир Путін сказав, що питання водопостачання півострова «ще треба вирішувати».

Українська влада неодноразово заявляла про те, що водопостачання анексованого Криму буде відновлене тільки після деокупації півострова.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG