Доступність посилання

ТОП новини

Мінреінтеграції України закликає міжнародне співтовариство відреагувати на нові затримання в Криму – Резніков


Олексій Резніков
Олексій Резніков

Віцепрем'єр-міністр України, голова Мінреінтеграції Олексій Резніков стверджує, що чергові обшуки й арешти, які провели російські силовики в анексованому Криму 17 лютого, є «черговою спробою залякування і переслідування за релігійною і національною ознаками». Він закликав міжнародне співтовариство відреагувати на подію.

«Такі дії РФ прямо порушують положення статей 27 і 43 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (1949), зокрема, в частині дотримання релігійних прав і недопущення кримінального переслідування на підставі законодавства держави-окупанта. Також РФ порушуються права сімей (дружин і дітей) незаконно затриманих. Ми закликаємо міжнародне співтовариство відреагувати», ‒ йдеться у заяві Резнікова, опублікованій на сайті Мінреінтеграції.

Віцепрем'єр-міністр додав, що вважає такі дії «невдалою спробою залякати Україну», щоб «змусити відмовитися від Криму».

«Але цього не буде. Ми будемо боротися за наших людей і нашу територію. Окупаційний режим неодмінно впаде і Крим знову повернеться до вільної України», ‒ резюмував Олексій Резніков.

Крим: російські силовики провели обшуки в будинках мусульман у декількох районах півострова (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Вранці 17 лютого в Криму пройшли масові обшуки російських силовиків у будинках мусульман (більша частина з яких ‒ кримські татари). За словами активістки «Кримської солідарності» Лутфіє Зудієвої, всім затриманим інкримінують статтю 205.5 КК Росії за можливу причетність до організації «Хізб ут-Тахрір».

Російські силовики ці обшуки і затримання публічно ніяк не коментують.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з обшуками і затриманнями в анексованому Криму російськими силовиками 17 лютого. У відомстві закликали міжнародні інститути дати оцінку цим діям, а інформацію про останні обшуки і затримання планують винести на розгляд сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Прокуратура АРК і Севастополя повідомила про відкриття кримінальних проваджень через ранкові масові обшуки в Криму 17 лютого.

У Представництві Президента України в АРК вказали на те, що інформацію про чергові масові обшуки російських силовиків у Криму оперативно передають українським правоохоронцям, а також мають намір використовувати її «в роботі на національному і міжнародному рівнях».

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG