Доступність посилання

ТОП новини

«Справа Джемілєва»: на суді в Криму свідків допитували про зброю та боєприпаси


Мустафа Джемілєв
Мустафа Джемілєв

Вимоги зберігання зброї та боєприпасів у будинку національного лідера кримських татар Мустафи Джемілєва, якого судять в Криму заочно, не порушувалися. Такі свідчення дали в підконтрольному Росії Армянському міському суді допитані 24 вересня свідки звинувачення, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Зокрема, свідок Ділявер Сулейманов повідомив, що був співробітником МВС і два або три рази перевіряв за родом діяльності правила зберігання зброї в будинку Джемілєва. Він сказав, що «порушень ним виявлено не було». За його інформацією, зброя в напіврозібраному вигляді і боєприпаси зберігалися в спеціальному залізному ящику, в окремій кімнаті, до якої був обмежений доступ сторонніх осіб.

Родичка дружини Джемілєва СафінарАліє Селімова також пояснила, що часто буваючи в будинку Джемілєва, ніколи не бачила там зброю чи боєприпаси, частина приміщень завжди були замкнені на ключ.

Син Сафінар Джемілєвої – Ельдар Ебубекіров також у суді підтвердив цю інформацію і сказав, що ключ від сейфа, де зберігалася зброя, був тільки у Мустафи Джемілєва. З його слів, син Джемілєва Хайсер, якого судили в Криму за обввинуваченням у вбивстві й відправили відбувати покарання після анексії півострова до російської колонії, сказав йому, що «потрапив у кабінет батька через вікно, де взяв ключі від кімнати й отримав доступ до сейфу зі зброєю». Свідок додав, що раніше Мустафа Джемілєв «зазнавав кримінального переслідування виключно з політичних мотивів».

Наступне засідання заплановано на 25 вересня.

У Криму після місячної перерви відновили судовий процес у «справі Мустафи Джемілєва».

30 липня підконтрольний Росії Верховний суд Криму розглянув апеляційну скаргу на рішення російського суду Армянська про заочне продовження запобіжного заходу національному лідерові кримських татар Мустафі Джемілєву і відмовив у задоволенні.

Цього ж дня відбулося друге судове засідання у кримінальній справі стосовно Джемілєва, на якому допитали свідка обвинувачення.

Управління Слідкому Росії в Криму 13 квітня висунуло Мустафі Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського Кримінального кодексу. За словами адвоката Миколи Полозова, проти Джемілєва зараз використовують матеріали української справи його сина Хайсера.

27 травня Слідком Росії в Криму і Севастополі завершив розслідування цієї справи.

Мустафа Джемілєв вважає, що кримінальну справу російської ФСБ, порушену проти нього в анексованому Криму, використовують для подальшого витіснення кримських татар із півострова.

У Представництві президента в АРК назвали «політичним переслідуванням» російську кримінальну справу проти Джемілєва.

Мустафа Джемілєв

Мустафа Джемілєв – лідер кримськотатарського національного руху, дисидент, голова Меджлісу кримськотатарського народу (з 1991 до 2013 року). Був репресований, 15 років відбував термін у радянських таборах і в'язницях. 303 дні голодував в Омській тюрмі. На підтримку Джемілєва виступав російський академік, дисидент Андрій Сахаров, який написав лист генеральному секретареві ООН.

Мустафа Джемілєв зміг повернутися до Криму в 1991 році. Є народним депутатом III-IX скликань Верховної Ради України.

Джемілєв – почесний доктор права Сельджуцького університету (Туреччина), лауреат міжнародної премії ім. Орлика «За демократизацію українського суспільства». Нагороджений медаллю Нансена (ООН), орденом князя Ярослава Мудрого V і IV ступенів.

У 2014 році виступив проти російської анексії Криму. Росія порушила проти нього кілька кримінальних справ. У 2016 році Джемілєв був номінований на премію Сахарова.

XS
SM
MD
LG