Доступність посилання

ТОП новини

«Справа Джемілєва»: на суді в Армянську допитали ще двох свідків і призначили дату нового засідання


Мустафа Джемілєв
Мустафа Джемілєв

Підконтрольний Росії міський суд Армянська 11 вересня допитав ще двох свідків звинувачення під час четвертого засідання у справі проти національного лідера кримських татар Мустафи Джемілєва. Його в Криму судять заочно.

Як повідомляє кореспондент Крим.Реалії, перший свідок – Ельдар Кубедінов повідомив, що під час подій, що розслідуються судом, він «перебував біля поста ДАІ і вагончиків, встановлених у полі за Армянськом, разом з великою кількістю інших людей».

Також він бачив там «людей у військовій формі, які жодних дій не чинили». Свідок зазначив, що бачив Джемілєва, але «стояв від нього далеко і не чув про що він говорив». Кубедінов також зазначив, що «Джемілєв не робив спроб просуватися в бік Армянська».

Другий свідок – Сабрі Яг'я тільки розповів про те, що віз пасажирів у бік материкової частини України і змушений був зупинити машину, бо дорога була перекрита великою кількістю людей. Обидва свідки в суді сказали, що «не спостерігали якихось ознак наявності державного кордону Росії».

Наступне засідання у цій справі призначено на 17 вересня.

10 вересня пройшло третє по суті засідання в рамках цієї кримінальної справи. У цей день один зі свідків на засідання не з'явився.

У Криму після місячної перерви відновили судовий процес у «справі Мустафи Джемілєва».

30 липня підконтрольний Росії Верховний суд Криму розглянув апеляційну скаргу на рішення російського суду Армянська про заочне продовження запобіжного заходу національному лідерові кримських татар Мустафі Джемілєву і відмовив у задоволенні.

Цього ж дня відбулося друге судове засідання у кримінальній справі стосовно Джемілєва, на якому допитали свідка обвинувачення.

Управління Слідкому Росії в Криму 13 квітня висунуло Мустафі Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського Кримінального кодексу. За словами адвоката Миколи Полозова, проти Джемілєва зараз використовують матеріали української справи його сина Хайсера.

27 травня Слідком Росії в Криму і Севастополі завершив розслідування цієї справи.

Мустафа Джемілєв вважає, що кримінальну справу російської ФСБ, порушену проти нього в анексованому Криму, використовують для подальшого витіснення кримських татар із півострова.

У Представництві президента в АРК назвали «політичним переслідуванням» російську кримінальну справу проти Джемілєва.

Мустафа Джемілєв

Мустафа Джемілєв – лідер кримськотатарського національного руху, дисидент, голова Меджлісу кримськотатарського народу (з 1991 до 2013 року). Був репресований, 15 років відбував термін у радянських таборах і в'язницях. 303 дні голодував в Омській тюрмі. На підтримку Джемілєва виступав російський академік, дисидент Андрій Сахаров, який написав лист генеральному секретареві ООН.

Мустафа Джемілєв зміг повернутися до Криму в 1991 році. Є народним депутатом III-IX скликань Верховної Ради України.

Джемілєв – почесний доктор права Сельджуцького університету (Туреччина), лауреат міжнародної премії ім. Орлика «За демократизацію українського суспільства». Нагороджений медаллю Нансена (ООН), орденом князя Ярослава Мудрого V і IV ступенів.

У 2014 році виступив проти російської анексії Криму. Росія порушила проти нього кілька кримінальних справ. У 2016 році Джемілєв був номінований на премію Сахарова.

XS
SM
MD
LG