Доступність посилання

ТОП новини

«Крим – це моя територія». Український співак Дантес – про війну, Крим та російських артистів


Український співак, теле- та радіоведучий, ексучасник гурту «ДіО.фільми» Володимир Дантес
Український співак, теле- та радіоведучий, ексучасник гурту «ДіО.фільми» Володимир Дантес

Володимир Дантес – український російськомовний співак, теле- та радіоведучий, ексучасник відомого у 2000-х роках гурту «ДіО.фільми». Сам родом із Харкова. В інтерв'ю Крим.Реалії Володимир Дантес зізнався, що не розуміє – як його, російськомовного українського єврея, Росія зібралася «денацифікувати», і від кого рятувати.

Харків'янин Володимир Дантес згадує свої відчуття, коли Росія прийшла з великою війною в Україну. За його словами, страху не було. Але він розплакався, коли російські війська почали бомбардувати рідне місто співака –Харків.

У мене, як в українського єврея, взагалі дуже велике питання: кого тут денацифікувати?

Мене накрило першого березня, коли у Харкові почали влучати в центр міста. А це моє рідне місто. І для мене взагалі те, що почали нападати та «денацифікувати» Харків – ну серйозно? Найближчих сусідів із кордону? У мене мама родом із Бєлгорода. Це ж проблема яка велика, що вся кров змішана дуже сильно. І в мене, як в українського єврея, взагалі дуже велике питання: кого тут денацифікувати? І я пам'ятаю, що їхав у цей момент за кермом, побачив ці вибухи, і мене почало трясти.

Наслідки обстрілу Росією Харкова, площа Свободи, 1 березня 2022 року
Наслідки обстрілу Росією Харкова, площа Свободи, 1 березня 2022 року

У перші дні повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну Дантес з іншими українськими артистами звернувся до російських колег. Закликали їх не мовчати, розповідати правду про війну росіянам. Але, здається, їх не почули.

Думаю, что адекватные люди, а их очень мало, к сожалению, сами были в шоке

Я так розумію, що деякі колеги почали робити заяви трохи згодом, коли залишили Росію. Я думаю, що адекватні люди, а їх дуже мало, на жаль, самі були шоковані, що їхня країна таке робить. У мене є друзі звідти, і вони писали щодня, просили вибачення. Але основна маса, гадаю, вони просто боїться щось сказати.

Володимир Дантес розповів, що їздив до Криму після анексії Кримського півострова в 2014 році. Артиста обурював адміністративний кордон, який контролювали російські прикордонники. Він не розумів: чому має розповідати російським прикордонникам, навіщо їде до Криму.

КПВВ «Чонгар» на адміністративному кордоні Криму та Херсонської області, архівне фото
КПВВ «Чонгар» на адміністративному кордоні Криму та Херсонської області, архівне фото
Я все дитинство проводив у Криму. Щоліта приїжджав туди, працював. Це моя територія

Я все дитинство проводив у Криму. Щоліта приїжджав туди, працював. Це моя територія, я все життя там пробув. Я хотів продовжувати їздити до Криму, але, здається, з 2015-го року я не був жодного разу. Двічі з'їздив машиною, і мене цей кордон (адміністративний кордон між Херсонською областю та Кримом – ред.), дуже сильно розбурхав. І я сказав, що більше не хочу розповідати російському прикордоннику, з якою метою я їду додому.

Український співак, теле- та радіоведучий, ексучасник гурту «ДіО.фільми» Володимир Дантес
Український співак, теле- та радіоведучий, ексучасник гурту «ДіО.фільми» Володимир Дантес

Дантес зізнається: він не розуміє кримчан, які підтримують воєнні дії Росії в Україні або вірять у те, що ЗСУ бомбардують українські міста. А ще співак не розуміє тих, хто воює на боці російської армії.

Я все одно вважаю, що півострів – це частина України, це Автономна Республіка Крим

Не розумію, як могло за вісім років вирости покоління, яке спокійно йде воювати проти своїх же. Люди, які йдуть із Криму воювати проти нас – українці проти українців. Хлопці, ви місцями гірші, ніж російські військові, які прийшли. Я все одно вважаю, що півострів – це частина України, це Автономна Республіка Крим. Я думаю, що далі все одно будуть переговори, щоби йшли (росіяни – ред.) з усіх (українських – ред.) територій. Бо прощати вже неможливо.

Харків'янин розповідає, що зараз він мріє відпочити в Криму. При цьому наголошує: Крим завжди був українським. «Півострів – це маленька Україна», – каже Дантес.

Коли приїжджаєш до Криму, ти зустрічаєш усе – це міні-Україна для мене

Ось це моя мрія просто неймовірна – поїхати до Криму відпочивати. Тому що я вважаю його одним із найкрасивіших місць у світі. Мені справді прикро було, що воно таке, як українською, «занехаєне», але я любив Крим! Мені подобається і степовий Крим, і Євпаторія, і Гурзуф, і Тарханкут. Я не знаю, де є гарніше місце, щоб пострибати зі скель. Поїхати до Лівадії, там де жив мій дід. У мене купа родичів була в Криму. Він такий різноплановий! Коли приїжджаєш до Криму, ти зустрічаєш усе – це міні-Україна для мене. Тому що ти можеш бути і в степу, і в горах, ось тобі море, ось тобі озера. Це справді міні-Україна. І я не хочу загадувати коли, але я дуже хочу вірити і сподіватися на те, що я ще побуваю там, і не раз. Крим не переставав бути українським, він і є. Просто ось цей кордон якийсь незрозумілий, хлопці (російські військові – ред.) підуть самі: зрозуміють, що їм тут більше робити нічого.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://krymrgbcrlvrexoeaqjy.azureedge.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

  • 16x9 Image

    Катерина Некреча

    В.о. керівника проєкту Радіо Крим.Реалії, теле- і радіоведуча, автор спеціальних проєктів.

    Закінчила Київський міжнародний університет, бакалавр журналістики. Не секрет, що головне в моїй професії – це практика, тобто робота в ЗМІ.

    Почала працювати в проєкті Крим.Реалії навесні 2015 року. До цього працювала журналістом на українському телебаченні («Шустер LIVE», «Говорить Україна»). У 2014 році наблизилася до Криму співпрацюючи з телеканалом-переселенцем з півострова «Чорноморська ТРК».

    Не уявляю себе поза професією. Своєю роботою без перебільшення – живу. Життя це – дуже захоплююче і бурхливе. У ньому багато викликів, багато стресу, багато досягнень. Схоже, що це ідеальне середовище мого існування:)

    Пишаюся, що є частиною такого важливого проєкту. Рада, що в дуже складний час можу працювати в медіа, де журналістські стандарти – не теорія, а досить успішна практика.

    Головний пріоритет для мене – аудиторія. Наші слухачі, читачі, глядачі мають право знати, що відбувається насправді.

XS
SM
MD
LG