Доступність посилання

ТОП новини

«Цивільних не госпіталізують. Крим звільняє місце для російських солдатів» – Polskie Radio 24


Ілюстраційний колаж
Ілюстраційний колаж

Двоє турецьких рибальських суден з 12 членами екіпажу були затримані російськими військовими поблизу берегів Криму, пише NEX 24. Водночас кримським рибалкам забороняють виходити в море для роботи через «спецоперацію», повідомляє Еuronews. Цивільному населенню Криму масово відмовляють у планових госпіталізаціях, щоб залишити ліжка вільними для поранених російських військових, передає Polskie Radio 24. Про те, як історія Криму завжди була пов'язана з війною за нього великих держав і про те, як теперішнє протистояння теж закінчиться мирним договором, розповідає Аuralcrave. Такими є основні теми традиційного огляду іноземних медіа від Крим.Реалії.

«У Криму російські військові заарештували турецьких рибалок», – пише репортер німецького порталу NEX 24.

«ВМС Росії затримали два турецькі рибальські судна та заарештували 12 членів екіпажу в Чорному морі біля берегів Кримського півострова. Як повідомляє турецький канал новин CNN Türk, інцидент стався ще 18 травня, але стало відомо про нього тільки зараз. Згідно з повідомленням, судна були зупинені російськими військовими кораблями приблизно за 50 морських миль від Кримського півострова на зворотному шляху до Туреччини. Рибалки, які є громадянами Туреччини, були доправлені до Севастополя. Російська влада звинуватила рибалок у браконьєрстві та оштрафувала їх на 30 тисяч доларів. За повідомленням, родичі заарештованих потім зв'язалися із МЗС Туреччини. За словами представника турецького рибальського кооперативу, судна не зареєстровані, а затримані насправді є браконьєрами».

«Кримським рибалкам заборонили рибалити через спецоперацію», – повідомляє репортер німецької редакції телеканалу Еuronews.

«Порти Чорного моря заблоковані російським флотом. Багато кораблів зі своїм вантажем не можуть йти далі. Із початком війни рибалкам у Криму заборонили ловити рибу. Рибальство повністю призупинено. Хоч деякі використовують цей час для рибальства або ремонту човнів, їм не вистачає роботи та доходу. Їм справді потрібно наловити тонни скумбрії та камбали, але човни не виходять у море. Риботоргівець Андрій Безук каже: «З порту не випускають жодного катера. І все через «спецоперацію». Ми не знаємо, що буде далі, коли знову можна буде ловити рибу. Моя компанія зазнає великих збитків. Мої співробітники засмучені. Багато хто шукає іншу роботу».

«Цивільних не шпиталізують. Крим звільняє місце для російських солдатів», – передає оглядач польської радіостанції Polskie Radio 24.

«В анексованому Росією Криму не госпіталізуватимуть мирних жителів, щоб звільнити місця для поранених російських солдатів, повідомив Генштаб ЗСУ в неділю вранці. Окупаційна адміністрація Криму видала ухвалу про призупинення прийому на лікування мирних жителів, щоб звільнити місця для поранених бійців, написав штаб на 95-й день російського вторгнення. За його словами, на півострові інтенсивно проводяться акції зі здачі крові. Раніше офіційний представник України з прав людини Людмила Денісова повідомила про ситуацію в лікарнях та про «примусове» донорство крові в Криму».

«Крим: історія завжди воюючого регіону», – розповідає оглядач італійського порталу Аuralcrave.

«Крим, як відомо, є півостровом на Чорному морі, спірним між Російською Федерацією та Україною, насамперед через його стратегічне значення з економічного та військового погляду. З материком його природним чином пов'язує лише Перекопський перешийок, який поєднує його з південними областями України. Однак у 2018 році півострів також був штучно приєднаний до території Російської Федерації за допомогою споруди, що має промовисту назву «Кримський міст», збудовану через Керченську протоку».

«З проаналізованих вище факторів випливає, що Крим є однією з найбільш спірних територій між Російською Федерацією та Україною. Референдум, поспіхом організований московським режимом 16 березня 2014 року, причому під безпосереднім контролем його збройних сил, санкціонував російську анексію, визнану небагатьма країнами міжнародного співтовариства. До багатовікової образи українського населення та кримськотатарської меншини на Москву додаються ще проблеми соціально-релігійного виміру. Для більшості міжнародних спостерігачів відправним пунктом для успішного результату мирних перемовин між Російською Федерацією та Україною має стати саме питання про півострів, перлину Чорного моря. Не слід забувати, що, незважаючи на серйозні сумніви щодо правильності анексії, після референдуму 2014 року Крим був переважно русофільським. За повного дотримання принципу самовизначення народів не можна нехтувати цим важливим елементом. Історія повторюється: російський військовий імперіалізм стикається з так само гегемоністським імперіалізмом західних держав. Не можна не згадати облогу Севастополя 1854 року. Конфлікт завершився Паризьким мирним договором, який, крім того, створив політичні умови для об'єднання Італії, яка отримала довіру європейських союзників завдяки майстерній дипломатичній участі у конфлікті в Криму. І сьогодні є надія, що в Парижі або в іншому місті старого континенту можна буде скликати мирну конференцію, щоб покласти край згубному конфлікту, що триває».

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://krymrgbcrlvrexoeaqjy.azureedge.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

XS
SM
MD
LG