Доступність посилання

ТОП новини

В очікуванні вакцини та туристів: чотири місяці з коронавірусом у Криму


Рівно чотири місяці тому в анексованому Криму офіційно виявили перший випадок коронавірусу. За цей час кількість офіційних інфікованих досягла декількох сотень. Російський глава Криму Сергій Аксенов, який раніше розраховував зупинити поширення інфекції за два тижні карантину, тепер визнав, що перемога над коронавірусом може бути неможливою. Про динаміку поширення коронавірусу і кримські події на тлі пандемії читайте в матеріалі Крим.Реалії.

Темпи інфікування коронавірусом у Криму набирають обертів. Сплеск захворюваності відзначався на минулих вихідних – 38 хворих. Цього тижня нових випадків було 70. Ще 13 – у Севастополі.

Статистика російської влади півострова не підтверджена міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами. За оцінками правозахисників, ці дані занижені та не показують багатьох важливих факторів, включаючи інфікування в рядах російських військових і спецслужб. Однак ця статистика дає хоча б приблизне уявлення про динаміку захворювання.

Вірус. Офіційно

Цього тижня кримська картина інфікування виглядає так:

Значну кількість хворих в Криму виявили 7 липня – 28 осіб. До кінця тижня щодня фіксували понад десять інфікованих: 15 випадків – 8 липня, 11 випадків – 9 липня, 16 – 10 липня.

Серед захворілих цього тижня виявився співробітник російської адміністрації Керчі. Як стверджує голова адміністрації Сергій Бороздін, на момент виявлення інфекції чиновник був у відпустці. Він госпіталізований у Сімферопольську міську лікарню №7. Двох колег, які контактували з ним, відправили на самоізоляцію за місцем проживання, а в міській адміністрації провели санобробку приміщень. Протестувати на коронавірус обіцяють всіх співробітників адміністрації Керчі.

Понад чотири тисячі осіб у Криму перебувають під наглядом у зв'язку з можливим інфікуванням. Приблизно тисяча – в Севастополі.

На цей момент анексований Крим є одним із лідерів антирейтингу за коефіцієнтом поширення коронавірусу, який опублікували в сусідній Росії.

Хто заражає кримчан?

Російський глава Криму Сергій Аксенов називає будівництва причиною масових спалахів коронавірусу.

У будівельному містечку була виявлена інфекція
Сергій Аксенов

«У будівельному містечку була виявлена інфекція. Всіх робітників, понад 300 осіб, відправили на карантин в цьому ж будмістечку, там усі перебували в замкнутому просторі. Ми очікували, що там буде велике зараження. Але це в рамках одного осередку, а не по всьому Криму. І це впливає на наші показники», – заявив він на онлайн-пресконференції в російському агентстві ТАСС 8 липня.

Попри збільшення кількості нових хворих у Криму, чиновники продовжують спрощувати умови перебування на півострові для російських туристів.

Російський глава Криму Сергій Аксенов під час онлайн-пресконференції в російському інформагентстві ТАСС
Російський глава Криму Сергій Аксенов під час онлайн-пресконференції в російському інформагентстві ТАСС

Російський глава Криму зараз запрошує туристів до Криму, запевняючи, що їм не доведеться натрапляти на труднощі через пандемію.

Ніяких довідок додаткових у готелі та мотелі не потрібно
Сергій Аксенов

«Ніяких довідок додаткових у готелі та мотелі не потрібно. В санаторії за рекомендацією Роспотребнадзору тим, хто заїжджає на 21 день, потрібна довідка про негативний тест на коронавірус. Але по-чесному ці довідки ніяких гарантій того, що людина не заражена, не дають», – говорить він.

Норма про обов'язкову двотижневу обсервацію продовжує діяти для всіх, хто прибуває на півострів із материкової частини України, а також з інших країн (МЗС України застерігає іноземних громадян і осіб без громадянства від поїздок на анексований півострів – КР).

Крим.Реалії з'ясували, що офіційно на харчування кожної людини в обсервації витрачають 550 рублів на день. Чим годують в обсерваторах і чому не задоволені їхні жителі, читайте в матеріалі «Несмачно, дорого і сумнівно: на що витрачаються гроші в кримських обсерваторах».

Попри пандемію, російська влада півострова очікує прийняти цьогоріч кілька мільйонів туристів. У Ялті, наприклад, розраховують, що коронавірус спровокує збільшення потоку відпочивальників у цьому місті.

За даними чиновників, місця в готелях і санаторіях півострова розкуповують аж до вересня, а аеропорт «Сімферополь» щодня приймає по 100 рейсів із сусідньої Росії.

Ще в квітні Сергій Аксенов на засіданнях оперативних штабів із протидії коронавірусу припускав, що поширення інфекції вдасться зупинити за два тижні жорстких карантинних заходів. Тепер він визнає, що вірус може надовго залишитися в житті кримчан.

Коронавірус уже з нами й ми перемогти повністю його не зможемо
Сергій Аксенов

«Напевно, буде не тільки друга, а й третя, п'ята хвиля. Коронавірус уже з нами й ми перемогти повністю його не зможемо. Так чи інакше осередки виникатимуть спонтанно то в одному, то в іншому місці. Треба орієнтуватися на гіршу ситуацію і бути до неї готовими», – говорить Аксенов.

Тим часом вчені «Кримського федерального університету», створеного в 2014 році на базі Таврійського національного університету імені Вернадського, хочуть почати розробку вакцини проти коронавірусу. Вони розраховують на отримання російського гранту на ці цілі.

Севастополь: в очікуванні круїзів і масових гулянь

У Севастополі цього тижня більшість хворих офіційно виявили 7 липня – відразу п'ять випадків. Серед інфікованих – дев'ятирічна дитина. Всі вони перебували в контактній групі з раніше хворими, стверджує російська влада Севастополя.

Напередодні в місті зафіксували ще чотири випадки, які теж названі контактними. В інші дні випадки інфікування в Севастополі, за заявою влади, були поодинокими, а 8 липня статистика була нульовою.

Цього тижня і. о. російського губернатора міста Михайло Развожаєв доручив організувати масове тестування працівників сфери обслуговування. За його словами, з початком курортного сезону вони увійшли до групи ризику щодо інфікування коронавірусом, але власники приватних закладів «не дуже активно» проводять тестування своїх співробітників.

Тестування на коронавірус у Севастополі, фото з сайту російського уряду міста
Тестування на коронавірус у Севастополі, фото з сайту російського уряду міста
Необхідно розробити стратегію із тестування, щоб у цілому контролювати ситуацію в місті з урахуванням туристичного сезону
Михайло Развожаєв

«Необхідно розробити стратегію із тестування, щоб у цілому контролювати ситуацію в місті з урахуванням туристичного сезону», – розпорядився Михайло Развожаєв.

На цей час у Севастополі, за словами російського глави міста, активно тестують співробітників медичних установ, поліцію, військових і співробітників соціальних служб.

Попри нові випадки заражень у місті регулярно проводять масові акції. Цього місяця там запланували відзначити День рибалки з масовими народними гуляннями, приготуванням рибальської юшки, гала-концертом і дефіле духового оркестру. Також у планах – шоу-концерт у рамках першої школи форуму молодих діячів культури та мистецтв «Таврида».

З 1 липня в Севастополі відкрилися музеї, відновлений прийом одноденних індивідуальних і групових екскурсій містом. Дозволені прогулянки на маломірних прогулянкових судах.

З 19 липня там очікують заходів круїзного судна «Князь Владимир» – російського лайнера, який ходить до берегів півострова з сусідньої Росії. Раніше його рейси скасували через коронавірус.

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG